banner234

ADD; 'Tarihte Cumhuriyete İhanet Belgesi Olarak Yer Alacak'

Balyoz Davasının sonuçlanması üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) binasında basın toplantısı düzenlendi.

ADD; 'Tarihte Cumhuriyete İhanet Belgesi Olarak Yer Alacak'

Akhisarpress.com

 

Balyoz Davasının sonuçlanması üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP yönetim kurulu üyeleri, CHP kadın kolları katıldı. 


Konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Akhisar Şubesi Başkanı Günhan Bakırlıoğlu; "İktidar, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini ortadan kaldırma görevini ısrarla sürdürmektedir. Yurt savunmasının en önemli gücü olan Türk Silahlı Kuvvetlerini etkisiz hale getirmek için gözü kapalı feda etmeye hazır, yurtsever ordu mensuplarını BALYOZ adlı dava ile Silivri ve Hasdal’da tutsak eden yargı, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız yargısı değil, iktidarın yargısıdır!


İktidarın ülkemiz ve ulusumuz üzerine kurulu planların uygulayıcısı olduğu artık gün gibi ortadadır, bu amaçla kendi yargı sistemini, kendi yargıçlarını, mahkemelerini oluşturarak kendisine verilen görevin önünde engel oluşturan tüm ulusalcı güçleri yok etmek için çalışmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aydınlarına yönelik kıyımların amacı budur.


Bu güdümlü yargı, bugün beklenen ve aslında bilinen kararını açıklamıştır;


Karar; iktidarın yargıçları tarafından kendilerine verilen görevin sonuçlandırılmasından ibarettir ve ülkenin dirliği ve birliğinden yana olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiyerarşik yapısını bozarak, elini, kolunu bağlamak ve bertaraf etmek amaçlıdır.


Mahkemenin kararı, dava açılmadan verilmiştir, duruşmalar kurgulamadır. Yurtsever aydınlar yıllarca tutsak edilmiş, savunma hakları kısıtlanmış, hatta yok sayılmış, sahteliği kanıtlanmış, hatta yok sayılmış, sahteliği kanıtlanmış delillere itibar edilmiş, sonuçta iktidarın, ülke üzerinde, bugün artık açıklıkla gördüğümüz tehlikeli amaçlarını, 2003’te gören TSK’nın komuta kademesini bertaraf eden karar bugün yüzlerine okunmuştur.


Ama bu kararlar yargı tarihinde Cumhuriyet’e ihanet belgesi olarak yer alacaktır. Gelecek kuşaklar bu kararları ibretle okuyacaklardır. Bu davanın tüm sanıkları bizim onurumuzdur." dedi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber