ADD Gençlik Kollarından farklı kutlama

Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Gençlik Kolları, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Yayakırıldık ve Göcek mahallelerinde kutladı.

ADD Gençlik Kollarından farklı kutlama
Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Gençlik Kolları, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Yayakırıldık ve Göcek mahallelerinde kutladı.

Akhisar ADD Gençlik Kolları Başkanı Bahattin Yılmazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri alışılmışın dışında bir kutlama yapmak istediklerini ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde görevinin başında olan öğretmenleri unutmadıklarını söyledi. Yılmazoğlu yaptığı açıklamada; “Atatürk Ulus Okulları Millet Mekteplerinde yazı tahtasının başına geçerek dersler verirdi. Bu yüzden bakanlar kurulu 11.11.1928 günü aldığı kararla Atatürk'e Ulus Okulları Başöğretmenliği unvanını verdi. Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün 24 Kasımdır. Atatürk gelişmiş bir Türkiye'nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gerektiğine inanıyordu. Bu nedenle Atatürk "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözleriyle öğretmenlere verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel şekilde anlatmıştır. Bu yüzden Atatürk'ün 100. doğum yıldönümü olan 1981 yılında 24 Kasımın her yıl öğretmenler günü olarak kutlanması kararlaştırıldı. Bizde bu vesileden dolayı Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları olarak önce Manisa Akhisar Yayakırıldık Reşat Öztürk İlköğretim Okulu Müdiresi Feray Çoban, Müdür Yardımcısı ve öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayıp Atatürk resmi hediye ettik. Sonrasında da Göcek Mahallesi ilkokul öğretmeni Osman Ertekin'e ziyarette bulunduk. Öğretmenimize ve öğrencilerimize hediyelerimizi takdim ettik. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eğitime değer veren, laik eğitim diyen, aydın öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarımızın öğretmenler gününü kutlarız. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." Dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber