banner113

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği'nden 1 Mayıs açıklaması

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Şehit Necdi Şentürk Parkı’nda basın açıklaması düzenledi.

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği'nden 1 Mayıs açıklaması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla düzenlenen basın açıklamasına dernek yönetimi ve bir grup vatandaş katıldı. 

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi Yasemin Kasacı; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde bir aradayız. İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emeklisi, aydını, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, yaşlısı, engellisi ile dolduracağımız 1 Mayıs meydanlarında nasıl bir memleket istediğimizi kol kola omuz omuza dile getirdik.” Dedi.

8 Mart Kadın Dayanışma Derneği başkanı Ayşen Uçar; “Ekonomik krizin faturasını krizin sorumluları ödesin. Bizim memleket dediğimiz sermaye ve iktidar sahiplerinin çıkarları doğrultusunda hukuksuz ve fevri bir şekilde yönetilen bir ülke değildir. Biz memleket isteriz, işçi sınıfı başta olmak üzere halkın yüzde 99’u insanca kardeşçe yaşasın. Bizim memleket dediğimiz ülkenin birikimlerinin varlık fonu adı altında talan edildiği, işsizlik fonunun patronlara bankalara peşkeş çekildiği, kıdem tazminatımıza göz konulduğu bir ülke değildir. Herkesin güvenceli ve insanca çalıştığı bir işi olsun” dedi.
 YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber