banner113

553. Çağlak Festivali Cirit ve Güreşlerle Sona Erdi

Akhisar 553. Çağlak Festivali programının son gününde Çağlak Mevkiinde yapılan Cirit ve Yağlı Güreş müsabakaları ile son buldu.

553. Çağlak Festivali Cirit ve Güreşlerle Sona Erdi

 

Akhisar 553. Çağlak Festivali programının son gününde Çağlak Mevkiinde yapılan Cirit ve Yağlı Güreş müsabakaları ile son buldu. 


Çağlak Mevkiinde saat 10:00’da başlayan etkinlikler ilk olarak Şeyh İsa’nın vasiyeti okunarak başladı. Ardından konuşmalar ile devam eden programda ilk olarak Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve Uğur Aydemir konuşmalarını yaptılar. 


Programa daha sonra protokol tarafından keşkek karma, Cirit ve değnek atışlarının izlenmesine geçildi. Cirit Değnek atışlarında dereceye giren Sabri Budak, Mehmet Bilge ve Metin Burcu’ya ödüllerini Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı verdi. 


Program daha sonra Yağlı Güreş Müsabakaları ile devam ederken, bu sene Yağlı Güreş müsabakalarında 50 bin TL vererek ağası Ramazan Yakup oldu. 


Güreş müsabakalarının sonuçları ise şu şekilde;


Minikler 1. Boyda


1. Ferdican Çoraplı

2. Ufuk Yıldırım

3. İlyas Başyiğit

3. Oğuzhan Karaca


Minikler 2. Boyda


1. Oğuzhan Kardaş

2. Rifat Demir


Teşvik 1. Boyda


1. Feyzullah Aktürk

2. Emre Ramazan Kılıç

3. Ceyhan Kardaş

3. Ali Samet Koç


Teşvik 2. Boyda


1. Sefa Akdoğan

2. Ali Gencer

3. Ramazan Evran

3. Muhammet Çağlar


Tozkoparan Kategorisinde


1. Enes Akşehirlioğlu

2. Ümit Özkan

3. Sedat Keskin

3. Necati İşbilen


Ayak Kategorisinde


1. İsmail Eyice

2. Samet Kaya

3. Ömer Akşehirlioğlu

3. Ahmet Doğan


Deste Küçük Kategorisinde


1. Hüseyin Akın

2. Muhammet Coşkun

3. Fevzi Aydemir

3. Şahin Karaca


Deste Orta Kategorisinde


1. Adem Duman

2. Fatih Çoraplı

3. Kadir Aran

3. Rahmi Cengiz


Deste Büyük Kategorisinde


1. Selim Yıldırım

2. Tunahan Gündoğan

3. Hakan Ergül

3. Sait Yıldız


Küçük Orta Küçük Kategorisinde


1. Süleyman Efeoğlu

2. Ali Gökçen

3. Alican Kaplan

3. Kemal Kurnaz


Küçük Orta Büyük Kategorisinde


1. Eyüp Kıyı

2. Ersin Kökçü

3. Doğan Yılmaz

3. Yunus Karabay


Büyük Orta Kategorisinde


1. Zeki Balta

2. Erdem Uygun

3. Kemal İyican

3. Yaşar Öztürk


Başaltı Kategorisinde


1. Onur Şener

2. Mustafa Koca

3. Mehmet Sert

3. Mustafa Bayram


Baş Pehlivanlar


1. Hüseyin Eyican

2. Süleyman Aykırı

3. Mustafa Başdemir

3. Fevzi Çakır


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber