GİZEMLİ BAŞKAN; TEŞEKKÜRLER

Akhisarspor’da başkanlık el değiştirdi. Uzun yılların başkanı Hüseyin Eryüksel, tenzili rütbe ile Asbaşkanlık görevi üstlenirken, Asbaşkan olan Fatih Karabulut, geçtiğimiz sezon Süper Ligden düşen, TFF 1. Liginde mücadele eden Akhisarspor’un, yönetim kurulunun kararı ile başkanlığa yükseldi.

       Şimdi, okuyucular yazının başlığı olan “Gizemli başkan; Teşekkürler” cümlesi niye diye düşünebilirler. Hüseyin Eryüksel’in başta Akhisarlı ve ulusal basın mensuplarına karşı ketum tutumu, son sezonlarda taraftarlar ile burukluk içinde bulunması, alınan kararları tek başına aldığı, tüm sporseverler tarafından bilindiği kanısındayım.

      Kapalı kapılar arkasında alınan kararların, kulübe üye kaydı yapılmaması, kongrelerin bile  kamuoyuna duyurulmaması için sizlere sadece bir örnek vermek istiyorum. Bölgemizin neredeyse 50 yıllık saygın gazetecisi Gürkan  Ertaç’ın 6 Mayıs 2019 tarihli Yeni Asır gazetesinde, “Böyle olacağı belliydi” başlığı taşıyan köşesindeki yazısından bir paragrafı yazmak istiyorum. Sayın Gürkan Ertaç şu satırları yazmış, Akhisarspor’un kendi sahasında 2-0 yenildiği  E.Y. Malatyaspor maçından sonra; “Eleştirilerden yararlanmadılar, medyaya kapılarını kapadılar. Hüseyin Eryüksel başkan üç karpuzu bir koltuğa sığdırmaya çalıştı. Hem kulüp başkanlığı hem federasyon yöneticiliği ve üstüne üstlük siyaset. Salih Hızlı’nın yerine başkan adaylığına soyundu. Başaramadı. Kulübün   Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar’dan bilgi alabilmek gerçek bir sorundu. Telefon ya kapalı, ya da çalsa dahi geri dönmeme geleneğinde. Teknik Direktör seçiminde çok hatalı davranıldı. Okan Buruk bırakılmayacaktı, kim önerdiyse Saffet Susiç’le macera arandı. Cihat Arslan’dan medet umuldu. Olmadı. Cem Kavçak geldiğinde  zaten tren kaçmıştı” Gürkan Ertaç yazısının son bölümünde, futbolcuların  zapt edilmediğini, İzmir’de kalmalarının büyük hata olduğunu belirtiyor; ve son olarak, “ Şimdi yapılacak iş egoları bir tarafa bırakıp ‘Biz nerede yanlış yaptık’ demek.” Diye yazıyor.

        Fatih Karabulut  kulüp başkanı olarak  ilk maçında Akhisarspor zorda olsa İstanbulspor’u 4-3 yenerek galibiyet elde etti. Önümüzdeki günlerde  yeni başkanın tutumunu göreceğiz.

       Sayın Hüseyin Eryüksel 10 yıldır yaptığı başkanlıkta Akhisarspor örnek bir kulüp olarak gösterildi. Süper lige çıktı. Süper kupayı ve Ziraat Türkiye kupasını kazandı. 7  sezon Süper ligde mücadele etti ve 2018-2019 sezonunun da  TFF 1. Lige  düştü. Gizemli başkan Hüseyin Eryüksel’e teşekkür ediyorum.

Haldun AKYÜZ 
 

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber