Akhisarpress.com - Akhisar Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen ilçe Temsilcisi Rıza Bahar; Memur-Sen yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sigara Fabrikası’nın 220 Dönümlük parselinin Celal Bayar Üniversitesi’ne tahsisi konusunda basın açıklaması yaptı.

Rıza Bahar , sözlerime, dün kaybettiğimiz Sağlık Meslek Lisesi 1. sınıf öğrencisi Çağla Soykan’ a Allahtan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına, öğretmenlerine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum" dedi.

Bahar, Değerli Basın Mensupları, 30 yıl atıl şekilde dönemin siyasetçileri siyasi gelecek kaygıları için taş taş üstüne koymayıp, her seçim döneminde İlçe halkımızı yıllardır kandırmışlardır.

Bilinmelidir ki, çocuklarımızın ve gelecek neslin yaşamında, Akhisar’ın gelişiminde ve tanınmasında çok olumlu sonuçları olacak bu olaya ilçe olarak sahiplenmek ve desteklemek, Akhisar’ı sevmek demek olacaktır.

Üniversite öğrencilerinin ilçemiz, ekonomik ve sosyal hayatına doğrudan etki edeceği düşünüldüğünde, Başta esnafımız olmak üzere bu projeye Akhisar'da yaşayan, Akhisarlı olan , Akhisar’ı seven ister Akhisar’da isterse dışarıda yaşayan tüm Hemşerilerimizden fakülte inşaatlarına bir harç koymasını istemeliyiz.dedi

Bahar, Memur-Sen'in temel misyonu, özelde kamu çalışanlarının genelde ise milletin ekonomik ve sosyal imkânlarını arttırmak, geliştirmek, saygınlığını korumaktır. Bu bağlamda, Sigara Fabrikasından Fakülte için yer ayrılması ile ilgili olarak her zaman destek vermiş idik. İlkönce Fakültelerin açılması daha sonrada Akhisar Üniversitesinin kurulması aşamalarında yapılacak olan her tür kampanya, faaliyet ve organizasyonlarda gönüllü olarak çalışmaya biz hazırız diyoruz.

İnşaallah çok hızlı bir şekilde organize olabilirsek 2014-2015 eğitim öğretim yılı için de Fakültelerimizin kılavuzlarda yerini almasını sağlarız.dedi.

Rıza Bahar, Sigara Fabrikası’nın 220 dönümlük parseli Celal Bayar Üniversitesi’ne tahsis edilme işlemini gerçekleştirdikleri için başta Ak Parti Milletvekili sayın Uğur Aydemir, Ak Parti Milletvekili sayın Recai Berber, Akhisar Kaymakamı sayın Kamil Köten, Belediye Başkanı sayın Salih Hızlı, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, C.B.Ü. Akhisar M.Y.O. Müdürü Yrd. Doç. Harun Çoban olmak üzere emeği geçen tüm kurum,kuruluş ve şahıslara teşekkür ediyoruz. Dedi.Basın açıklamasında; Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Sebahattin Umutlu, Büro-Memur-Sen İlçe Temsilcisi Nazlım Taşcı, Temsilcisi Mehmet Alacı , Toç-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ender Birgül, ve Büro Memur-Sen S.G.K. İşyeri Temsilcisi Mustafa Akman yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.