Akhisarpress.com - Akhisar Erzurumlular Derneği (ER-DER) tarafından Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü yapılan dayanışma gecesi ile kutlandı.

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı nedeniyle Akhisar Erzurumlular Derneği başkanı İrfan Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri Reşatbey Mezarlığında bulunan Erzurumlu kabirleri ziyaret edip dua ettiler. Dernek binası önünde ise gün boyu lokma ikramı yapıldı.

Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda yapılan gece saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlamını belirten konuşmayı dernek başkanı İrfan Aksoy yaptı. Aksoy, Akhisar’da bulunan Erzurumlu’ların kardeşlik örneği teşkil ettiğini, kendini anlatan şehir Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı nedeniyle düzenlenen geceye katılan herkese teşekkürlerini iletti. Aksoy, geceye sponsor olan herkese de tek tek teşekkür etti.

Program daha sonra Ahmet Coşkun tarafından hazırlanan “Kendini Anlatan Şehir Erzurum” temalı şiir ve müzik dinletileri ile son buldu.

Geceye Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve birçok vatandaş katıldı.