Endüstriyel Süpürgeler cam, çimento, mermer, boya, demir, çelik, seramik, kireç ve kimya sanayilerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve çok güçlü çekim gücüne sahiptir. Merkezi tip ve mobil tip olarak ikiye ayrılmaktadır. Güçlü vakum gücü sayesinde havayı ve insana zarar verebilecek etkenleri temizlemektedir.

Mobil tip olanlar kamyon ya da römork üzerine yerleştirilir, iri taneli kum, kuru toprak, kireç ve alçı gibi atıkları oldukça başarılı bir şekilde temizler ve bir damper yardımı ile boşaltımı sağlanır. Merkezi tip olanlar yığıntı halindeki atıkları kaba ve ince olarak ayrıştırır ve sonrasında vakumlama işlemini yapar boşaltma işlemini de bir siloya yapar, 700 mbar emiş gücüne sahiptir. Merkezi tip endüstriyel süpürgelerin kapasiteleri ve güçleri müşterilerin tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Merkezi tip endüstriyel süpürgeler güçlüdür ve uzun ömürlüdür. 700 mbar vakum gücüne sahip endüstriyel süpürgeler havayı ve atıkları temizleyerek insanlar için sağlıklı bir çalışma alanı oluşturmaktadır. Vakum güçleri sayesinde en zorlu şartlarda ve alanlardaki atıkları da temizlemektedir.