Akhisar Emlakçılar Derneği başkanı İsmail Gürbüz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (Coronavirüs) salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gürbüz, hastalığın yayılmasını önlemek amaçlı emlakçıların mümkün olduğunca müşterilerini ofis yerine telefon ile bilgilendirmelerini istedi.

Akhisar Emlakçılar Derneği başkanı İsmail Gürbüz açıklamasında; “Değerli meslektaşlarım; Hemen hemen tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (coronavirüs) salgınının en az hasarla atlatılması amacıyla alınan tedbirler kapsamında  öncelikle bu salgının yayılmasını engellemek için  herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi  çok önemlidir.Hastalığın yayılmasının engellemesi, sadece hastalık riski taşıyan kişilerin izole edilmesi ve gerekirse hiç kimse ile görüşmemesi ile mümkündür. Öncelikle tüm vatandaşların bu kurala harfiyen uyması mümkündür.

Dün sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan tedbirlerin piyasadaki beklentilerin bir kısmını karşılayacağını ve kısa vadede etkili olacağı beklenmektedir. Kredi taksitlerinin, KDV, Muhtasar ve SGK primlerinin ertelenmesi, ek kredi taleplerinin Devlet Bankaları tarafından karşılanacağının açıklanması da beklentilere cevap vermiştir. Bu zorlu sürecin "Devlet millet el ele" sloganı ile aşılacağına inanıyoruz. Yeter ki herkes üzerine düşeni yapsın. Bu bağlamda bizlerde sorumluluk sahibi bireyler olarak her türlü tedbirimizi almak durumundayız. Sizlerden ricam şu başımızdaki corona virüsünden biran önce kurtulmak için mümkün olduğu kadar etrafınızdakilerle yakın temastan kaçınmanızı, mümkünse sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için müşterilerinize ofislerden değil sadece telefonla hizmet vermenizi rica ediyorum. Sağlıkla kalın.” Dedi.