Zeytin ve zeytinyağının ‘en iyileri’ Akhisar’dan

1. Uluslararası Olive İstanbul IOC & IOOC kalite yarışmalarının kazananları 17 Haziran 2022’de İstanbul’da buluştu.

Zeytin ve zeytinyağının ‘en iyileri’ Akhisar’dan

Zeytinyağı Akademisi'nin, dünyadaki sofralık zeytin ve zeytinyağlarına hak ettiği değeri vermek amacıyla organizasyonunu üstlendiği ve Türkiye’de ilk sofralık zeytin kalite ödüllerinin verildiği  1. Uluslararası Sofralık Zeytin ve Natürel Sızma Zeytinyağı kalite yarışması 8 aylık bir hazırlık, tadım  ve değerlendirme aşamasından sonra ödül alan firmalar ve sektörün duayenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreni   17 Haziran 2022’de İstanbul'da da yapıldı.

12 ülkeden 146 markanın katılımı ile gerçekleşen uluslararası yarışmada ilk kez zeytin kalite ödülleri de sahiplerini buldu. Yarışma zeytin ve zeytinyağı kalitesinin aynı anda değerlendirmesi yönüyle dünyada da ilk olma özelliğini taşıyor.

İstanbul’da gerçekleşen Ödül Gecesinde Akhisarlı markalar farklarını ortaya koydu. 149 ödül dağıtılan gecede Akhisar’da üretim yapan 14 firma 25 ödül aldı. Ayrıca uluslararası yarışmanın Best of Olive İstanbul unvanı ile en iyi zeytin ödülü 100 üzerinden 97 puanla Akhisarlı SS Akhisar Girişimciler Üretim Pazarlama Kooperatifi’nin Markası Anne İşi Zeytin’e gitti. 

Uluslararası bir tadım heyetinin uzmanlığı ile en iyilerin belirlendiği sektör yarışmasında  zeytinyağının Best Of Olive Oil İstanbul’u ise bir İtalyan markası olan Terrazo oldu. Acı Yeşil markası ise Best of Olive Oil Turkey oldu. Akhisarlı firmalar Best Of, platinyum, altın, gümüş ve bronz kategorilerinde 24 farklı ödülü Akhisar’a kazandırdılar.

Zeytinde ödül alan Akhisarlı firmalar
AKHİSAR GİRİŞİMCİLER ÜRETİM VE PAZ. KOOP. ANNE İŞİ
Gold kategoride; Greenore, Bayolive, Ella Çiftliği, Zer, Bayolive 
Silver kategoride; Zer, Altınseyit, 
Zeytinyağında ödül alan Akhisarlı firmalar 
Acı Yeşil Best of Turkey Sıngle Estate
Platinum
Acı Yeşil Turkey Sıngle Estate
Gold 
Aspro Kastro Turkey Sıngle Estate
Anne İşi Turkey Sıngle Estate
Ella Çiftliği Turkey Organı
Bay Olive Turkey Sıngle Estate
Lal Natürel Turkey Sıngle Estate
Silver 
Masanti Turkey Sıngle Estate
Halil Esen Turkey Sıngle Estate
Yeşilköy Çiftliği Turkey Sıngle Estate
Aspro Kastro Turkey Blend
Grinore     Turkey    Blend
Palamidas Turkey Sıngle Estate
TMAY Yapıcıoğlu Turkey Sıngle Estate
Bronze 
Altın Seyit Turkey Sıngle Estate
Aspro Kastro Turkey Sıngle Estate
Yarışma ile ilgili detaylar için: https://www.instagram.com/oliveistanbuliooc/
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber