Recai Berber: Üzüm Fiyatı 4.5 TL'nin Altına Düşmemeli

Son günlerde Manisa gündemini oldukça meşgul eden üzüm fiyatlarıyla ilgili Akhisar Ziraat Odasında bir araya gelen

Recai Berber: Üzüm Fiyatı 4.5 TL'nin Altına Düşmemeli

Son günlerde Manisa gündemini oldukça meşgul eden üzüm fiyatlarıyla ilgili Akhisar Ziraat Odasında bir araya gelen Manisa ilçe ziraat odaları başkanları görüşmeleri esnasında,  CHP milletvekili Tur Yıldız Biçer’in ardından da AKP milletvekili Recai BERBER in ziyaretleriyle konuyu daha kapsamlı konuşma fırsatı yakaladılar ve çözüm odaklı fikirler için önemli adımlar attılar. 

Manisa Ziraat Odaları İl koordinasyon başkanı ve Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa üzümle ilgili zor günler geçiren çiftçilerin durumlarını görüşmek adına ilçe ziraat odası başkanlarıyla bir araya geldi. CHP milletvekili Tur Yıldız Biçer de ziyaretiyle görüşmeye dahil oldu. Her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirten Milletvekili Biçer “Gerekirse sesimizi duyurmak adına Manisa’daki bütün milletvekilleri ve ziraat odası başkanları bir araya gelerek TBMM de görüşme ayarlayabilirim. Yeter ki çiftçimizin sorununu çözmek için bir araya gelelim” dedi.

Ziraat odası başkanları görüşmelerine devam ederken öğleden sonra da AKP milletvekili Recai BERBER Akhisar Ziraat Odasına bir ziyaret gerçekleştirdi. Milletvekili Recai BERBER sorunun gündemlerinde olduğunu çiftçimizin biraz beklemesi gerektiğini söyledi. Recai BERBER ”Üzümün fiyatı 4.5 Tl nin altına düşmemeli. Karadeniz Bölgesinde olduğu gibi bizim bölgemizde de alan bazlı destekleme olmalı. Yine sizlerle birlikte bölge milletvekilleriyle toplantılar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile görüşme yaptık. Bu toplantılarda ve görüşmelerde üzümcünün sıkıntılarını dile getirdik. Üzümde devlet tarafından müdahale alımı yapılmasına okul üzüm projesinin daha yaygın ve etkin hale getirilmesini istedik” dedi.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber