banner234

Kahvehaneler Pazartesi açılıyor, işte şartlar!

Akhisar Kahveciler Odası başkanı Erkin Güney, 75 gündür kapalı olan kahvehanelerin 1 Haziran Pazartesi günü açılacağını oda salonunda yaptığı basın açıklamasıyla üyelerine duyurdu.

Kahvehaneler Pazartesi açılıyor, işte şartlar!

GÜNEY: KURALLARA UYARAK İŞ YERLERİMİZİ AÇACAĞIZ

Erkin Güney yaptığı açıklamada şunları söyledi. Erkin Güney;"Bu zor günlerde 75 gündür iş yerlerimiz kapalı kaldı. Şimdi 1 Haziran itibariyle iş yerlerimizi açacağız. Cumhurbaşkanımızın dün gerçekleşen kabine toplantısından sonra maske kullanmak şartıyla, hijyen ve mesafe kurallarına uyarak iş yerlerimizi açacağız.

KAZANLARIMIZ 120 DERECEDE KAYNIYOR

Buradan Akhisar’daki vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Bizler iş yerlerimiz kapalı kaldığımız müddetçe tamiratlarını yaptık. İş yerlerimiz hijyenik şartlarına hazırdı bunları daha da geliştirdik. Şu an el dezenfektan ürünlerini kahvecilerimiz alıp kullanacak. Kapalı şeker kullanacağız. Yani iş yerlerimiz hijyenik şartlarda Akhisar halkımızın hizmetinde. Gönül rahatlığıyla iş yerlerimize buyurun gelin. Daha şu an bizim elimize gelen bir genelge yok. Daha ne olacağı belli değil ama şu şartlarda bile çay kazanlarımızın içinde 120 derecede su kaynıyor. O su akarken 100 derecenin altına düşüyor. Bardaklarımızı ilk önce o suyla dezenfekte ediyoruz. Bu olaylardan önce de biz böyle çalışıyorduk.

BELEDİYEMİZ DEZENFEKTE EDECEK

İş yerlerimiz açıldığı gibi sağ olsun Akhisar Belediyemiz, Besim başkanımız iş yerlerimizi dezenfekte edecek. Listeleri hazırlayıp kendilerine verdik. Akhisar Belediyesi maske dağıtımı yapacak. Biz maskelerimizi ve eldivenlerimizi kullanıp sizlere böyle hizmet edeceğiz. İş yerlerimizi kolluk ve sağlık kuvvetlerimizle denetleyeceğiz.

75 GÜNDÜR ÇALIŞMIYORUZ

Oturma düzeni mesafe olacak masa aralarında. Bir masa etrafında 4 kişi oturacak. Ekstra bir insan oturmayacak. Akhisar’daki kahvelerin çoğunun bahçesi var. Dileyen oralarda da oturabilir. Bu süreçte belirli bir süre de olsa kaldırımları işgal edeceğiz. Halkımız bizi mazur görsün, kızmasınlar. Belediyemiz de idare etsin. Çünkü 75 gündür çalışmıyoruz ve borcumuz var. Tüm üyelerime şunu söylüyorum. Sakın ola rekabet yapmayın, mesleği köreltmeyin. Bizler zaten denetimleri yapacağız, rekabet yapanlara ceza yazdıracağız. Maliyetler zaten arttı, şekere zam geldi.

FATURAMATİK UYGULAMASINI BAŞLATACAĞIZ

Mesleğimiz için artık bu meslek ister istemez daralacak veya ilerde daha da küçülecek kaybettiğimiz ekonomik şartları yerine koyabilmek için alternatifler aramaya başladık. İlk etapta Akhisar Kahveciler Odası olarak faturamatik uygulamasını başlatacağız. İşyerlerimiz de hepsinde olmasa da fatura tahsilat büroları açacağız. Postanedeki yoğunlukları, bankadaki yoğunlukları kaldıracağız. Mecidiye’de, Göcek’te, Yayakırıldık’da, Süleymanlı’da, Medar’da Paşa mahallesinde, Hürriyet mahallesinde, İnönü mahallesindeki bazı kahvelere faturamatik koyacağız.

22.00’DA MEKANLARIMIZ KAPANACAK

Saat 22.00 da mekanlarımız kapanacak benim buradan üyelerime söyleyeceğim dolaplarına litrelik meşrubatlar alsınlar bir bakkalın sattığı gibi bunları satacağız ister istemez. Belki dondurulmuş ürünler satacağız, yani artık meslek grubumuz değişime girdi. 75 gün boyunca kapalı olan mekanlarda bir şey çok zoruma gitti. Akhisar’ın en tanımış fırın markası bardakta çay sattı, kahve sattı. 3 tane fırının var 3 tane kafeteryan var yakışmıyor. Bizde kahveciler olarak kaybettiğimiz zamanı geri kazanmak için kuru gıda satacağız sabahları. Herkes hazırlıklı olsun. Kimse de kızmasın, kimsenin hakkını tecavüz etmiyoruz ama hakkımızı da yedirtmeyiz. Farklı esnaf grupları da yaptı sadece tek bir yer yapmadı.

BİZLER EKONOMİNİN CAN DAMARIYIZ

Kaybettiğimiz paranın üçte birini üyelerimize teslim etmeye çalışacağız. Müşterimiz azalacak masrafımız çoğalacak. Bizlere bu konuda Akhisar halkının desteği lazım. Şunu gördük bugün sokaklar bomboş pazartesi iddia ediyorum yasak kalksın Akhisar’a bir hareketlilik gelecek. Ticaretin ve ekonominin kahvehanelerde döndüğünü göreceksiniz. Ekonomi canlanacak. Bizler ekonominin can damarıyız. Bize daha fazla saygı duyun” dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığından henüz bir genelge gelmediğini belirten Güney, cam bardak kullanılması ve oyun oynanması hakkında önümüzdeki dönemde üyelerini bilgilendireceğini belirtti. Güney, ayrıca kahvehanelerde müşterilere kapalı su verileceğini kaydetti.

Yapılan açıklamaya yönetim kurulu üyeleri Behzat Çalışan, Fevzi Kazımoğlu, Belgin Gonca, Çetin Yaşar, Mehmet Ayban,Gökhan Kıyak, H. Olcay Gün, Genel Sekreter Hanife Özceçelik ve üyeler katıldı.YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 12 ay Önce

Sayın başkan
Sigara tamamen yasaklansın.

Metin
Metin - 12 ay Önce

Başkanım fırın veya fırınların Adını açıklar mısınız

Esnaf
Esnaf - 12 ay Önce

Başkan," Bizlere bu konuda Akhisar halkının desteği lazım. Şunu gördük bugün sokaklar bomboş pazartesi iddia ediyorum yasak kalksın Akhisar’a bir hareketlilik gelecek. Ticaretin ve ekonominin kahvehanelerde döndüğünü göreceksiniz. Ekonomi canlanacak. Bizler ekonominin can damarıyız. Bize daha fazla saygı duyun” diyorsunuz.Kahvehane ,insanların gelip oturup bir şeyler içip sohbet etmek için buluştukları bir alandır.Ekonominin canlanabilmesi için bize öğretilen şudur;üretim yapabilmek.Eğer bir şeyi üretiyorsanız ve topluma yararlı hale getirebiliyorsanız o zaman ekonominin can damarıyız diyebilirsiniz.Keşke başkan olarak görevinizi iyi yapabilseniz.

has akhisarlı
has akhisarlı - 12 ay Önce

sn başkan basın bülteninizi yadırgdım en büyük hayretimde rekabet yapmayın diye ibare kullanmış olup yapanlar için ceza yazdıracagınızdan bahsetmişsiniz.yapmış oldugunuz beyan rekabet kurulu kararlarına göre suçtur.sizler tarife belirlesinz ve sınıfına göre tavan ücret belirlesiniz isterse meslektaşınız bedava satar ayrıca oyunların yasak oluşu müşteri sayısın etkilemekte ben bir esnaf olarak 1.5 tl ye bu günlerde 100 cay satacagıma 1 tl ye satar 600 tne satarım hep masrafım hem calışanımın yevmiyesini karşılamış olurum

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber