İŞKUR Akhisar'da Faaliyetlerine Devam Ediyor

Halen, Belediye Sebzeciler İş Merkezinde, 1 Şube Müdürü, 1 Memur ve 6 İş ve Meslek Danışmanı ile Akhisar, Gördes ve Gölmarmara ilçelerine hizmet veren Türkiye İş Kurumu Akhisar Hizmet Merkezi’nin başarı grafiği her geçen gün artıyor.

İŞKUR Akhisar'da Faaliyetlerine Devam Ediyor

Halen, Belediye Sebzeciler İş Merkezinde, 1 Şube Müdürü, 1 Memur ve 6 İş ve Meslek Danışmanı ile Akhisar, Gördes ve Gölmarmara ilçelerine hizmet veren Türkiye İş Kurumu Akhisar Hizmet Merkezi’nin başarı grafiği her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz yıl (2014) yaptığı 943 işyeri ziyareti ile işverenler nezdindeki tanınırlığını artıran İŞKUR Akhisar Hizmet Merkezi, 2013 yılında 1.107 olan “işverenden alınan açık iş ilanı sayısını” 2014’te yaklaşık 4 kat artırarak 4.346’ya çıkarmayı başardı.

Açıldığı yıl (2013) sadece 1.706 iş arayana danışmanlık hizmeti veren Kurum, yapmış olduğu faaliyetler basında yer buldukça iş arayanlar tarafından da tercih noktası haline gelmiş, bunun sonucunda iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti 2014 yılında 6.560 kişiye yükselmiş, toplam 9.303 danışmanlık görüşmesi yapılmıştır.

2013 yılında 536 olan “özel sektörde işe yerleşmesine aracılık edilen kişi sayısı”, 2014’te 2.558’e ulaşmış olup, bu derece, Türkiye çapında İŞKUR Akhisar Hizmet Merkezi’ni 2. sıraya yerleştirmiştir.

2014 yılında 51 eğitim kurumu ziyaret edilerek, 71 gruba Meslek Tanıtımı, Meslek Seçiminin Önemi, İş Arama Becerileri Eğitimi, Kurum faaliyetleri Tanıtımı gibi konularda eğitimler verilmiştir.

Kurum faaliyetleri arasında özel bir yeri olan Kurslar konusunda ise , 2013 yılında 38 kişinin faydalandığı “İşbaşı Eğitim Programı”nda  30’u yükseköğretim mezunu olmak üzere toplamda 90 işsizin işbaşında deneyim kazanarak iş hayatına sağlam adımlar atmasını sağlamıştır. Yapılan yönetmelik değişikliği ile işverenlere İşbaşı Eğitim Programında büyük kolaylıklar getirilmiş olup, Kurumun, bürokrasiyi de azaltan yeni uygulama sayesinde 2015 yılında 200 kişiyi İşbaşı Eğitim Programından faydalandırılması hedeflenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Müşerref ATA
Müşerref ATA - 9 ay Önce

İş arıyorum kaç yere form doldurdum yok yok

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber