Güral, "Pazar Yerleri 3 Gün Boyunca Açık Kalacak "

Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, korona virüs tedbirleri kapsamında semt pazarlarındaki yoğunluğun azaltılması amacıyla ramazan bayramı öncesi semt pazarları 3 gün boyunca açık kalacak dedi.

Güral, "Pazar Yerleri 3 Gün Boyunca Açık Kalacak "

Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, korona virüs tedbirleri kapsamında semt pazarlarındaki yoğunluğun azaltılması amacıyla ramazan bayramı öncesi semt pazarları 3 gün boyunca açık kalacak dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral; Değerli Akhisarlılar çok kıymetli pazarcı esnaflarımız, öncelikle bin aydan daha hayırlı olan Ramazan Ayımızla ve bugün kutlayacağımız Kadir Gecemizin Akhisarlılara ve pazarcı esnaflarımıza hayırlar getirmesini dileriz. Bugün kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. 

Değerli pazarcı esnaflarımız dün Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya beyin çağrısıyla saat 14.00’da Öğretmenler Evinde bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıya Hıfzıssıhha olarak katıldık. Değerli Akhisarlarlıların daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmeleri için gerekli önlemler aldık. Bu 3 gün boyunca Akhisarımız’da Çarşamba Pazarımız, Cuma Pazarımız ve Pazar Pazarımız tüm Akhisar halkımızın hizmetinde olucak. Bizim Akhisarlı esnaf ve tüketicilerimizden beklediğimiz sokaklara çıktıklarında maskelerini takmalarını önemle belirtiyoruz. Aynı zamanda pazarcı esnaflarımızda her biri maskelerini takmalarını önemle rica ediyorum. Bu süreçte Akhisar Kaymakamımız sayın Sabit Kaya, Akhisar Belediye Başkanımız sayın Besim Dutlulu, İlçe Tarım Müdürümüz sayın Ahmet Kılınç, Zabıta Müdürümüz Mustafa Yıldırım ve ekipleri, Pazar yerindeki tüm pazarcı esnaflarımıza hizmet için daha sağlıklı daha güvenilir şekilde alışveriş yapılacak bir ortam yaratabilmek için ellerinden gelini yapıyorlar. 

Buradan pazarcı esnaflarımıza seslenmek istiyorum Akhisar halkımız 3 ay boyunca gerçekten ciddi boyutta Pazar yerlerimizi tercih etti. Çünkü Pazar yerlerimiz daha güvenilir, hava sirkülâsyonun olduğu yerler. Bunun için biz pazarcı esnaflarımız da bu 3 günlük süreçte pazarlarımızı hiç aksatmadan Akhisar halkınıza hizmet etmeye devam edicez. 

Buradan Gölmarmara pazarına gidecek esnaflarımız normalde Gölmarmara pazarı, Pazartesi kurulan bir pazardı Bu hafta Cuma günü kurulacak. Gölmarmara pazarına gidecek tüm pazarcı esnaflarımızı da buradan bilgilendirmek istiyorum. Salı günü kurulan Akselendi pazarı ise yarın kurulacaktır. Zeytinliova pazarımız her zaman olduğu gibi Cuma günü kurulmaya devam edecektir. Süleymanlı pazarımızda yine Cuma günü kurulacaktır. Erdelli Sindelli tarafında ki pazarlarımızda yine Perşembe günü kurulacaktır.
    
 Değerli Akhisarlılar çok kıymetli pazarcı esnaflarım bu süreçte Pazar yerlerimizde alışverişlerimizi yaptığımız esnada, herhangi bir olumsuzluk ve ulvi bir sıkıntıyla karşılaştığınızda zabıta noktalarımıza gerekli şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz.
Değerli pazarcı esnaflarımız size buradan şunları da söylemek zorundayım, Akhisar Kaymakamımız Emniyet Müdürümüze gereken talimatları vermiştir. Emniyet müdürümüzde İç İşleri bakanlığımızın verdiği genelge ile hareket etmek zorundadır.
Tezgah arası mesafelere (3 (üç) metre) uyunuz, satış esnasında maskelerinizi muhakkak takınız.Eğer bu kurallara uymayacak esnaf olursa 3.150 TL para cezasına çarptırılacaktır.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Cem bey
Cem bey - 1 yıl Önce

Çok özür diliyorum ama 3 pazar yeri açık olacak diyorsunuz pazar pazarına gittim 3.5 tezgah var cumaya gitmedim bilemiyorum çarşamba tam full yani 3 pazara yetecek esnafımız yok herhalde

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber