Güral'dan esnaf destek paketi açıklaması

Akhisar Pazarcılar ve Manavlar Odası başkanı Mustafa Güral, Esnaf Destek paketine tüm pazarcı ve manav esnafının bu paketten yararlanabilme fırsatı sunulduğunu söyledi.

Güral'dan esnaf destek paketi açıklaması

Güral yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Çok kıymetli Pazarcı esnaflarımız değerli Akhisarlı Esnaf ve Sanatkarımız 10Mart 2020 tarihinde ülkemize giren Covid-19 Korona belası tüm dünyayı etkisi altına alan Esnaf ve sanatkarın kepenklerini ve ışıklarını kapattıran bu lanet hastalık ülkemizde birçok sorunlarla bizleri karşı karşıya bırakan bu covid-19 belası çok canımızı yakmış bulunmaktadır. Covid-19 başladığı günden bu güne kadar maddi anlamda en çok zararı gören Esnaf ve Sanatkarlarımız olmuştur. Pandeminin ilk etabında tuhafiyeci, manifaturacı, mefruşatcı, ayakkabıcı, oyuncakcı vb gibi Pazar yerlerinde tezgah açan esnaflarımız 3 ay boyunca tezgahlarını açamamışlardır. Bu sebepten dolayı elindeki ürünleri satamadıklarından dolayı çek ve senetleri ödeyememe durumuna gelmişlerdir. Bununla birlikte Perşembe günleri kurulan Kırkağaç Pazarımıza giden esnaflarımız pazarlarına gidememişlerdir. Bu sebepten dolayı da sebzeci meyveci esnaflarımızda pandemiden dolayı zarar görmüşlerdir.

Geçtiğimiz ayda sokağa çıkma kararından sonra hafta sonu kurduğumuz pazarlarımızı  da gün değişikliği yaptığımızdan dolayı pazarcı esnaflarımızın cirolarının düştüğünü kazançlarının neredeyse olmadığını tespit etmiş bulunmaktayız. Pandemi sürecinde her ne kadar manav ve pazarcı esnaflarımız kısıtlamalara doğrudan tabii olmasa da pandemi Pazarcılar Odamızın üyelerine de zarar verdiğini hep birlikte görmekteyiz. 2020 yılının son haftasına girdiğimiz bu günde inşallah Pandemi sürecinde yaşadığımız sıkıntı ve sorunları 2021 yılında yaşamayız.

Geçtiğimiz hafta  Türkiye Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Ali KARACA ‘nın talimatı üzerine Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Federasyon Yönetim Kurulu Toplantımıza Akhisar olarak katılarak Esnaf ve Sanatkarın Pazarcı Esnaflarımızın sorunlarını sıkıntılarını masaya yatırmış bulunmaktayız. 14 Aralık  tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Esnaf Destek Paketi ile açıklamalarda bulunan paketin içerisinde Basit usul  Esnaflara ayda 1000.00 TL olmak kayidesiyle 3 ay boyunca toplamda 3000.00 TL hibe desteği verileceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Türkiye genelinde bulunan pazarcı esnaflarımızın talepleri doğrultusunda Federasyonumuza , Pazarcılar Odalarımıza gelen talepler göz önünde bulundurularak Federasyon Genel Başkanımızın harekete geçerek, bu pakete Basit Usul haricinde pazarcılık faaliyetinde bulunan esnaflarımızı da dahil edilmiştir. Bu pakete sabit işyerleri olan manav esnaflarımızda bu paketten yararlanma imkanı sunulmuştur. Türkiye genelinde bulunan  Pazarcılar Odalarımızın ve Türkiye Sebzeciler meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonumuzun çalışmalarını gayretlerini hep birlikte görmekteyiz. Türkiye genelinde bulunan 330.bin kayıtlı pazarcı esnaflarımız günün 16-17 saat mesai veren, soğuk sıcak, kar, buz , uzak, yakın demeden fedakarca çalışan , evine helal lokma götürme çabasında bulunan bir esnaf topluluğudur.

Esnaf destek paketimizde 133 adet Meslek grubunda faaliyet gösteren NACE kodları belirlenen nace kodunda 29 adet NACE kodlamasını bu pakete dahil eden , bu zorlu süreçte Esnaf ve Sanatkarımızın yanında olan Esnaflarımıza bu desteği veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Ticaret Bakanımız Manisalı hemşehrimiz  Sayın Ruhsar PEKCAN Hanımefendiye, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sayın Necmettin ERKAN’a pazarcı esnaflarımız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber