Gizem Zeytinyağ, dünyada zirvede!

Türk zeytinyağını uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden Gizem Yağ, Japonya’da gerçekleştirilen Japan Olive Oil Prize (JOOP) yarışmasında iki madalya alarak Türkiye’yi ve Akhisar’ı başarılı bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyor.

Gizem Zeytinyağ, dünyada zirvede!

Amaçlarının Türkiye ve Akhisar’ı en iyi şekilde temsil etmek olduğunu ifade eden Gizem Yağ İşletmecisi Tuncay Bilen, 7 yıldır yurtiçi ve yurtdışında yarışmalara katıldıklarını açıkladı.

Bilen; “2012-2013 yılında Burhaniye’de yapıldı zeytinyağı yarışmasına katıldık. Yarışmacıların içinde biz 2 tane altın bir tane de gümüş madalya aldık. Ondan sonra Muğla’daki 10. uluslararası zeytinyağı festivalinde 1 madalya aldık. Akhisar’da yapılan Zeytin Hasat şenlikleri Festivalinde altın madalya aldık. Ben bunları gördükten sonra yurt dışında İsrail’e katıldım, İtalya’ya katıldım, İngiltere'ye katıldım. 3 yıl üst üste İsrail’den Gizem Zeytinyağları olarak Altın madalya aldım İtalya’da yapılan zeytinyağı yarışmalarında Gizem Zeytinyağları olarak 2 yıl üst üste katıldım altın madalyalar aldım. İngiltere’ye üç sefer katıldım iki altın bir gümüş aldım. Japonya’ya bu sefer yeni katıldım oradan da altın madalya aldım. Geçen yıl Arjantin’e katıldım oradan da geçen yıl altın madalya aldım. Bu yıl katıldığımız yarışmalar Japonya, İsrail, İtalya, İngiltere ve Arjantin’e katıldım fakat üç tanesinden geldi bu ayın sonlarına doğru İsrail ve Arjantin’den gelecek. Bizim amacımız burada Akhisar’ı en iyi şekilde temsil etmek. Yarışmalara Akhisar’dan da çoğu arkadaşı yönlendirmeye çalıştım. Birkaç arkadaşımız girdi. Onlarda madalyalar aldılar. Onlarda yarışmalara katıldı” şeklinde konuştu.

KENDİ İMKANLARIMIZLA BAŞARDIK

Oda ve borsaların kendilerine sahip çıkmadığını bu başarıları kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiğini ifade eden Tuncay Bilen; “Ben altı yıldan beri yarışmalara katılıyorum. Üç yıl Türkiye’de dört yıl yurtdışında bu yılda yedinci yılım oldu. Türkiye’de zeytin ve zeytinyağının başkenti olduğumuzu her platformda dile getirerek ispatlıyoruz. Sadece biz zeytinyağcılar olarak çok yalnız kalıyoruz. Edremit, Ayvalık ve Burhaniye Ticaret Borsaları yarışmaya katılan firmaları teşvik etmek adına masraflarını karşılıyor çünkü yurtdışı masrafları bir takım zorluklarla yapıyoruz. Akhisar Ticaret Borsamız bizlere sahip çıkmıyor. Aslında bu yarışmalara tüm sektördeki arkadaşlarımızın tamamının katılmasını isterim. Bize bu konuda sahip çıkılmadığını biz kendi imkanlarımızla bunları başardık. Aslında herkes çıkıp Akhisar zeytinde başkent Akhisar zeytinde şöyle reklamın en güzeli bu. Yurtdışında her ülkeye gidiyorsun ve Türkiye bugün en son yarışmada Japonya’da ve İtalya birinci olurken, Türkiye'ye ikincilik geldi.  Yani biz daha bunlara ne kadar çok yüklenirsek ne kadar çok bilinçli iş yaparsak Akhisar'ımızı yurt dışında tanıtma imkanımız olur” dedi.
 Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reyhan güleş
Reyhan güleş - 1 yıl Önce

Başarılarınız daimi olsun tebirik ediyorum.

Erdoğan Dal
Erdoğan Dal - 1 yıl Önce

zeytinlerimizi orada sıktırıyoruz.kaliteli ve nefis yağ çıkıyor.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber