Eker Zeytinyağı Fabrikası sezona hazır!

Türkiye’de 22 Milyon zeytin ağacı ile en önemli zeytin üretim merkezlerinden birisi olan Akhisar’da zeytinyağı üretimi başladı.

Eker Zeytinyağı Fabrikası sezona hazır!

Akhisar’ın en çok zeytinine sahip Zeytinliova Mahallesinde geçtiğimiz yıl kurulan Eker Kontinü Zeytinyağ Fabrikası’nda yılın ilk mahsulleri olan uslu zeytinlerin yağları sıkılmaya başlandı. 

 Zeytinliova Harlak Kümeevler’de bin metrekare alanda günlük 90 ton zeytinyağı üretim kapasiteli Eker Zeytinyağ Fabrikası, 4 ortağın bir araya gelmesi sonucu kuruldu. Eker Gıda sahipleri İbrahim Eker, Aykut Eker, Zeytinliovalı zeytin üreticileri İsmail Başkurt, Mustafa Akdeniz ve Cavit Palavuz ortaklığında kurulan Eker Zeytinyağ Fabrikası son teknoloji makinalar ile günde 90 tondan fazla zeytin işleme kapasitesine sahip. 

Üreticinin kapısından alıp kapısına teslim edilen zeytinyağları, aynı zamanda kendisi de getirip zeytinyağının sıkımı yaptırabiliyor. 

Uslu cinsi zeytinlerin yağlarından şuan için 10 ile 15 kilo arası zeytinden zeytinyağı üretilebiliyor. Önümüzdeki günlerde trilye zeytinlerinin toplanmasıyla bu verim 5-6 kiloda 1 kilo zeytinyağı verimine yükselecek. 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber