ATSO Meclis Üyesi Erol Boşnak'tan Flaş Açıklama

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olan Erol Boşnak, kendine ait işyerinde basın açıklaması düzenleyerek, ATSO’daki 2013’teki seçimden sonra başkan Abdurrahman Yılmaz’ın verdiği sözleri yerine getirmediğini ifade etti.

ATSO Meclis Üyesi Erol Boşnak'tan Flaş Açıklama

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olan Erol Boşnak, kendine ait işyerinde basın açıklaması düzenleyerek, ATSO’daki 2013’teki seçimden sonra başkan Abdurrahman Yılmaz’ın verdiği sözleri yerine getirmediğini ifade etti.

ATSO Meclis Üyesi Erol Boşnak yaptığı açıklamada; “ Bugün bazı meseleleri konuşma ihtiyacı hissettiğim için sizleri buraya davet ettim. Amacım kamuoyunu bilgilendirmek ve duyarlı bir vatandaş olarak görevimi yerine getirmektir.Ve bu konuda soracağınız tüm soruları en içten şekilde cevaplandırmaktır.

Bu açıklamamın en büyük kaynağı A.T.S.O. meclisinin bu dönemki görev süresinin bu yıl dolacak olması. Hatırlarsanız Mayıs 2013 te yapılan seçimlerle görevimiz başladı.2 ay sonrada 4. yılımızı dolduracağız. Bu vesile ile odayla ilgili meclisimizde yaptığım bazı değerlendirme ve eleştirileri  kamuoyunla sizlerin aracılığı ile paylaşmak istiyorum.

Değerli arkadaşlar ilk önce şunu ifade etmek istiyorum. Meclisimizde görev alan tüm arkadaşlarım birbirinde değerli ve işlerinde başarılı esnaf, tüccar ,işadamı ve girişimcidir. Kimsenin şahsıyla ilgili söylediğimiz bir şey yoktur. Fakat aynı şeyleri oda yönetiminde gösterdikleri performans için söylemekte zorlanıyorum.

 A.T.S.O Akhisar’ın en büyük sivil toplum örgütüdür. Fakat ne yazık ki bu büyüklüğüne uygun Akhisar gündeminde belirleyici rolünü oynayamamaktadır.A.T.S.O. son 4 yıldır Akhisar’ın gündeminde maalesef yoktur. Odamızın Akhisar’ın gelişiminde ve Faaliyetlerde lokomotif rol oynaması gerekirken şu an sadece katar olup,  arkadaki vagon görevini almaktadır. Özellikle Yönetim Kurulu. Başkanının odaya ayırdığı zaman konusunda bazı sıkıntılar olduğunu gözlemlemekteyim. Bunları sivil  toplum yöneticisi olması ve bizi temsil ettiği için bu eleştirileri dile getirmek durumundayım. Maalesef  yukarıda belirttiğim gibi  bu meclis döneminde A.T.S.O Akhisar gündeminden düşmüştür. Temsil konusunda ileri gidileceğine daha da geriye gidilmiştir. Bu eleştirileri Sayın Abdurrahman Yılmaz’ın şahsı ile hiç bir  ilgisi yoktur. Aksine Abdurrahman bey Akhisar’ın yetiştirdiği başarılı işadamlarından biridir.Akhisar'ımıza sermaye ve istihdam da fazlasıyla  katkısı olmuştur. Fakat  odamızın verimli  ve aktif yönetilmesi üyelerimizin en tabi hakkıdır.

Seçim döneminde seçim beyannamelerinde yazılan bazı taahhütler vardır. Bunları inceleyip  durumu şöyle bir gözden geçirdim ve maalesef verilen sözlerin yerine getirilmediğini üzülerek söylemek durumundayım. 

Kısaca bazı örnekler vermek gerekirse;

            ‘’Akhisarlı basit işlemler için artık Manisa’ya gitmeyecek( K) belgesi ve sanayii sicil belgeleri  Akhisar'da çıkabilecek dendi.

 Fakat halen gerçekleşmedi .Manisa’ya  gitmeye devam ediyoruz. Yeri gelmişken şunu söylemeden geçemeyeceğim ,bugün sigorta levha kayıtları ve sigortacılık işlemeler, genelde il odalarında yapılmaktadır. Fakat bizim o günkü çabalarımızla Akhisar bu işlerin yürütüldüğü ender ilçeler arasına girmeyi başarmış durumdayız.

’Odamızda birim oluşturularak avukat ve mali müşavir istihdam ederek üyelere hizmet edilecek’’dendi.   Maalesef  buda geçekleşmedi.

‘’A.T.S.O‘nun üniversite ile ilgili konularda işbirliği üst seviyede olacak ve bu sorunun çözümünde etkin olunacak.dendi ’Gerçekleşmedi. Çok şükür Akhisar 'daki farklı kurumlar bu işe el atarak olumlu mesafe kat etmeye başladı.

"Ticeret odası yöneticiler ulaşılır olacak ‘’ denmişti. Ulaşmak bir yana odanın  temsil sorunu daha da ortaya çıkmıştır.Gerçekleşmedi.

‘’Seçim zamanı değil, asıl seçim sonrası birliktelik artarak sürecektir.denmişti .Üyelerimizle birlikte platform oluşturup istişarelerde bulunulacaktık ’Fakat üzülerek söylüyorum ki`; Meclis toplantıları dışında hiçbir birliktelik oluşturulamadı. Meclis olarak oturup sohbet toplantısı altında  bir çay dahi bile  içilememiştir.

Bunları gerçekten üzülerek dile getiriyorum.Tüm bunların sonucu olarak geçen 4 yılın oda için verimli geçmediğini kanısına varmış durumdayım. Değerlendirme ve uyarı anlamında bu eleştirileri  duyarlı bir vatandaş olarak dile getirilmesinin büyük önem taşıdığını düşünüyorum.Bundan sonraki süreçlerde de  eleştirilerimi sık sık dile getireceğim.” Dedi.


 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber