ATSO Başkanı Ulusoy'dan Coronavirüs açıklaması

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ATSO Başkanı Ulusoy'dan Coronavirüs açıklaması

Ulusoy; "Hemen hemen tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs  pandemisinin  en az hasarla atlatılması amacıyla alınan tedbirler kapsamında  öncelikle bu salgının yayılmasını engellemek için  her bireyin üzerine düşen görevi yerine getirmesi  çok önemlidir.  Kişisel hijyen tedbirlerinin yanında bilim kurulunun aldığı önlemlere harfiyen uymamız gerekmektedir. Hastalığın yayılmasını engellemesinin, hastalık riski taşıyan kişilerin izole edilmesi ve gerekirse hiç kimse ile görüşmemesi ile mümkün olduğu ortadadır. Öncelikle tüm kişilerin buna uyması gereklidir. Bu pandemi enfeksiyonunun tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de ekonomimize büyük zararı olmuştur. 

Bu amaçla Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hükümet üyeleri, STK temsilcileri ve bilim insanları ile yapılan toplantı sonunda bizzat Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanan tedbirlerin Ekonomimiz için olumlu yansımaları olacağına inanıyorum. 

Açıklanan tedbirlerin İş Dünyasının beklentilerinin bir kısmını karşılayacağını ve kısa vadede etkili olacağını düşünüyorum.  Ekonomide en büyük korku belirsizliktir, bunun için iki aylık bir yol haritasının belirlenmesi ve bu sürece de  "iki aylık direnme süreci" denmesi virüsten en çok etkilenen sektörler için moral dopingi olmuştur. Kredi taksitlerinin, KDV, Muhtasar ve SGK primlerinin ertelenmesi, ek kredi taleplerinin Devlet Bankaları tarafından karşılanacağının açıklanması da beklentilere cevap vermiştir. Bu zorlu süreci "Devlet millet el ele" sloganı ile aşacağımıza inanıyorum. Yeter ki herkes üzerine düşeni yapsın. Bu durumlarda her kesim için en çok ihtiyaç duyulan moraldir. Dünkü açıklama ile bu moral iş dünyasına ve tüm kamuoyuna aşılanmıştır. Ancak ilerleyen süreçte ilave tedbirlere de ihtiyaç duyabiliriz." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber