ATSO, Akhisar'a faizsiz kredi, SGK ve Vergi erteleme istedi

Manisa TSO ve Manisa TB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Hisarcıklıoğlu'nun  ‘Manisa İş Dünyası Müşterek İstişare' toplantısına Manisalı iş adamları yoğun ilgi gösterdi.

ATSO, Akhisar'a faizsiz kredi, SGK ve Vergi erteleme istedi

Toplantıya Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet ULUSOY, Meclis Başkanı Feride Sakarya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Ali Erdayıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Şirin, Mehmet Kantarlı ve Sami Karaoğlan,  Meclis Üyeleri Mutsel Karausta ve Cengiz Özdemir katıldılar. Ayrıca Genç Girişimciler Kurulu üyesi İl İcra Komitesi Başkan yardımcısı Rafet Soydemir, Kadın Girişimciler Kurulu ve İl icra kurulu üyesi Aslı Güler Öztuğan ile Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri Fahri Dirikbil ve Mehmet Köfüncü  katıldılar. 

Toplantı ile ilgili konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr Mehmet Ulusoy “Çok faydalı bir toplantı oldu. Bu nedenle toplantıyı düzenleyen Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa Ticaret Borsasına ve TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. Ulusoy konuşmasının sonunda Akhisar’da 22 Ocakta meydana gelen 5.6 lık deprem ve ardından devam etmekte olan artçı sarsıntılar nedeniyle halkın ve esnafın psikolojik olarak tedirgin olduğunu ve ticaretin durma noktasına geldiğini, esnafın çok zor durumda olduğunu, bu nedenle esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için faizsiz kredi  , Vergi ve SGK primlerinin ertelenmesi talebinde bulunduklarını bildirdi. 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Manisa Ticaret Borsası tarafından organize edilen “Manisa İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı”na katılarak bölge iş dünyasının sıkıntılarını görüş ve önerilerini dinlerken, değerlendirmelerini paylaştı.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile Manisa Holiday Otel’de gerçekleştirilen toplantıda ilin ve bölgenin ekonomi ve ticaret hayatı masaya yatırıldı.
 
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada İHLİB’de şehit olan askerler ve depremde hayatını kaybedenler için taziye dileklerini paylaştı. “Deprem hepimizin yüreğini yaktı” diyen Hisarcıklıoğlu, burada gösterilen dayanışmayı ise övdü. İlk andan itibaren ülkenin tüm kurumları ve vatandaşların, dayanışma içinde olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Milletimiz, yaraların sarılması, acıların paylaşılması hususunda büyük hassasiyet gösterdi. İşte zor günlerde hep beraber el ele vererek, yan yana olmalıyız. Zaten felaketlerin acısını ancak birlik ve beraberlik içinde azaltabiliriz. Oda ve Borsa camiası olarak bizler de çok çabuk harekete geçtik. Hemen ertesi gün ülke çapında büyük bir yardım seferberliği başlattık. Pazartesi günü de bölgeye gidip durumu bizzat gördük. Türkiye’nin her yerinden, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına, onlarca TIR dolusu yardım malzemesini, Odalarımızın ve Borsalarımızın organizasyonuyla yola çıkardık. Tam 108 TIR dolusu yardım yaptık. Daha onlarca TIR daha hazırlıyorduk. Ama tüm depolar doldu, daha göndermeyin dediler. Ben, Manisa dâhil, tüm camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonrada her felaketin üstesinden el birliğiyle, güç birliğiyle gelmeye devam edeceğiz. Allah tekrarından ve beterinden saklasın. Rabbim her türlü afet, felaket ve musibetten milletimizi ve Türkiye’yi korusun.”
 
-2020’de reel sektör için umut hâkim
 
Her yeni yılın, yeni bir umut, yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019’un ekonomi açısından zor bir sene olduğunu ancak son birkaç aydır ekonomide bir toparlanma başladığının görüldüğünü anlattı. Bunu da gelecek için umut verici olarak gördüklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “İnşallah 2020’de reel sektör için belirsizlik yerine umut hâkim olacaktır. Elbette ülkemizi büyütme sürecinde sadece siyasetçilere değil, hanehalkından müteşebbisine, meslek örgütlerine kadar hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Ekonomi yönetimi reformları sürdürmeli. Özel sektör olarak bizlerde üretime, istihdama, yatırıma, ihracata devam etmeliyiz. Risklere değil, fırsatlara, içeriye değil dışarıya odaklanmalıyız. 2020’de temkinli ama kararlı bir şekilde ilerlemeliyiz. İşte bunun için neler yapmamız lazım, bugün sizlerle bunu istişare edeceğiz. Siz bize ev ödevlerimizi vereceksiniz. Biz de Ankara’da bunlara çalışacağız” dedi.
 
Hisarcıklıoğlu, bu çalışmaları da tek başıma yapmadığına işaret ederek, “Manisa’daki tüm Oda-Borsa Başkanlarım, TOBB’da görev üstlenmiş durumda. Başkanlarımızın hepsi Manisa’nın gelişmesi ve zenginleşmesi için her zaman elini taşın altına koyuyor, çalışıyor. Ben buna, hem Ankara’da hem de burada şahidim. Zira hepsi de Ankara’da mesai arkadaşım. Onların bilgisinden TOBB’da da faydalanıyoruz. Başkanlarımızdan Yönetimlerine, Meclislerinden kadın ve genç girişimcilerimize, Genel Sekreterlerinden akademik danışmanlarına ve tüm çalışanlarına kadar, Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber