Akhisarlı'lar Ankara'ya Damga Vurdu

Ankara'da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 71. Olağan GenelKurulu'na Akhisar damgasını vurdu.

Akhisarlı'lar Ankara'ya Damga Vurdu

Akhisar Ticaret Borsası ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın açtığı stant, genel kurulun lojistik üssü oldu. 

İki gün süren genel kurulda aralarında Ramiz Köfte, Keskinoğlu, As Kuru Kahve, Dört Mevsim Gazozları’nın da olduğu Akhisar'ın ünlü markaları 5 bin delegeye lezzet şöleni yaşattı. 250 kilogram Akhisar köftesi ikram edildi, 5 bin adet zeytin ve zeytinyağı ileTürk kahvesi dağıtıldı. Standı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,destekleri için Borsa ve Oda yönetimine teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, Akhisar'ın marka olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek "Akhisar yöresel ürünlere sahip çıktığı gibi onu marka haline de getiriyor. Bu yüzden de alkışı hakediyor. Akhisar zeytinin ana vatanı”dedi. 


Akhisar TicaretBorsasıYönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ise marka yolculuğunun henüz bitmediğini ifade ederek, "5 yıl önce Akhisar'da zeytin mi var diye sorulurken geldiğimiz noktada Akhisar artık 'zeytinin başkenti' olarak anılıyor" dedi. Türkiye'nin "en"leri içinde Akhisar'ın en iyi marka haline geldiğini söyleyen Alhat, bunun ilçe ekonomisine büyük katma değer sağladığını ve yatırımcının olağanüstü ilgisiyle karşıkarşıya olduğunu belirtti.
Alhat, “Akhisar Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin yüzde 90'ı satıldı. Yapılacak olan 10 yeni lisanslı depolama projesi ise zeytincilikte yüksek standartı getirecek.  50 bin tonluk zeytin daha iyi tuzlanacak. Hedefimiz Türk zeytin ve zeytinyağını hakettiği noktaya taşımak,  Akhisar’ın kalitesini bütün sektörlerde hakim kılmak”dedi. 

 Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz da yaptığı konuşmada  Akhisar’ın kabuğunu kırdığını belirterek, “Zeytinin yanı sıra Enteğre tavukçuluk ta Türkiyenin en büyük firmasıAkhisar da ve 4000 kişiye iş imkanı sağlıyor.  ,Akhisar Organize Sanayi bölgesindeki 42 fabrika ile Ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra Akhisar’ın  ihracaat rakamlarıda  10 yılda 30 kat artmış bulunmakta.  Akhisar dan Ulusal hatta Dünya markaları çıkıyor, ve bunlara her geçen gün bir yenileri daha ekleniyor., Süper Lig de yer alan Akhisar Belediyespor’un  şehrimizin tanıtımına çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum.  Akhisar’ın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber