Akhisarlı domates üreticileri mağdur

Akhisar’daki salçalık domates üreten çiftçilerin bu yıl hem verimden hem de fiyatlardan dolayı mağdur olduğunu belirten Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA yaptığı açıklamada ”Akhisar’da domates verimi geçtiğimiz yıllara göre iklimsel faktörler sebebiyle yarı yarıya düşerek ortalama 7-8 ton/da olarak gerçekleşmektedir.

Akhisarlı domates üreticileri mağdur

Akhisar’daki salçalık domates üreten çiftçilerin bu yıl hem verimden hem de fiyatlardan dolayı mağdur olduğunu belirten Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA yaptığı açıklamada ”Akhisar’da domates verimi geçtiğimiz yıllara göre iklimsel faktörler sebebiyle yarı yarıya düşerek ortalama 7-8 ton/da olarak gerçekleşmektedir. Üreticimiz düşen verim karşısında kazanç sağlayabilmek adına fiyatların iyi olmasını beklerken günden güne düşen fiyatlarla daha da mağdur olmaktadır. Bölgemizde salçalık domates alım fiyatları 36 krş/kg ye kadar gerilemiştir. Şuanda domatesin üretim maliyetini zor karşılayan üreticimiz fiyatların daha da düşmesinden endişe etmektedir.” dedi.

Bu konudaki sıkıntıların Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Ş.Şinasi BAYRAKTAR’a aktarıldığını belirten Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA ”Genel Başkanımız Sayın Ş.Şemsi BAYRAKTAR bu konuyu Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilettiler ve çözüm beklemekteyiz. Genel Başkanımızın belirttiği gibi üreticimiz fabrikaların insafına bırakılmamalı, Ziraat Odalarımız ve Tarım ve Orman İl-İlçe Müdürlükleri’ne sözleşmelere uyumu denetleme yetkisi verilmelidir. Bu yetkiler bizlere verilirse üreticimizin mağdur olmaması için elimizden geleni yaparız.” diyerek sözlerine son verdi.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seymen
Seymen - 1 yıl Önce

Dönümü binliraya tarla icarlarken aklınız neredeydi...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber