Akhisar'da Son 5 Yılda 430 kişi

Akhisar toplam olarak 5 yıl içinde 15 kez düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi” inde 430 kişi başarılı olup Girişimcilik Belgesi aldılar.

Akhisar'da Son 5 Yılda 430 kişi

 Akhisar toplam olarak 5 yıl içinde  15 kez düzenlenen  “Girişimcilik Eğitimi” inde  430 kişi başarılı olup Girişimcilik Belgesi aldılar.8 Girişimcilik Eğitiminde KOSGEB ile  Akhisar  Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (ATSO) son 2 kursunda  başarılı olan 53 kişinin aldığı Başarı Belgesi için  tören düzenlendi. Törene ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Oda Genel Sekreteri Ali Özkervancı,  KOSGEB İl Müdürü Levent Aslan, İş Kur İl Müdürü Salim Eroğlu’da katıldılar.

ATSO Meclis salonunda yapılan Girişimcilik Belgesi 53 kişinin büyük çoğunluğunun kadın olduğu dikkat çekti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Akhisar’da Girişimcilik eğitimine ilginin sevindirici olduğunu belirterek, “2010 yılından itibaren  5 yıl içinde  ilçemizde KOSGEB İl Müdürlüğü  işbirliği ile 15 Girişimcilik Eğitimi düzenlendi. Bu 15 eğitimin 8’ini biz ATSO olarak üstlendik. Bakkallar Odası ve Belediye işbirliği ile 4, İş Kur İl  ve İlçe müdürlüğünü ile de 3  eğitim düzenlendi. Bu  yapılan eğitimlere bine yakın  kişi katılmasına rağmen, eğitimi başarı ile 430 kişi tamamladı.  Girişimcilik Belgesi almaya hak kazandılar. Eğitimi tamamlayanlardan  52 kişi kendilerine iş yeri açtılar. 100 yakın  kişide işyeri açmak için hazırlık yaptığını öğrendik. Kendilerine  iş hayatlarında başarılar dileriz.” Dedi. KOSGEB il Müdürü ve İş Kur İl Müdürü de birer   konuşma yaparak  başarı belgesi alanları kutladılar.

Konuşmalardan sonra  Abdurrahman Yılmaz, Levent Aslan ve Salim Eroğlu guruplar halinde davet edilen  eğitimlerini başarı ile tamamlayanlara  belgelerini  verdiler. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber