Akhisar Yine Bir İlke İmza Attı!

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Belediye Başkan Yardımları Ömer İşçi, Latif Çakmak ve Ali Velestin ile birlikte Çarşamba Pazarı’nı

Akhisar Yine Bir İlke İmza Attı!

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Belediye Başkan Yardımları Ömer İşçi, Latif Çakmak ve Ali Velestin ile birlikte Çarşamba Pazarı’nı ziyaret ederek Akhisar Belediyesi tarafından yaptırılan yağmurlama serinletme sistemini yerinde inceledi. Ziyarete Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, başkan vekili Önay Anayol, yönetim kurulu üyeleri Özcan Tokcan, Denetim Kurulu Başkanı Sami Kuralı ve Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Karabacak’ta eşlik etti.

Yağmurlama serinletme sisteminin Pazar yerlerine uygulama çalışmasının Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral projelerini değerlendirerek hayata geçiren Akhisar Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Pazarcı esnafının ve vatandaşların bu hizmetten oldukça memnun olduğunu söyleyen Güral vatandaşların aşırı sıcaklardan dolayı öğleden sonra pazar yerine gelmediklerini fakat serinletme sisteminin ardından Pazar yerinin gün boyunca kalabalık olduğunu dile getirdi.

Güral; “1998 yılında yapılan Çarşamba pazarımız yapı itibari ile zamanın modern bir pazarıydı. Biraz alçak yapıldığından dolayı sıcaklık oluyordu. Biz bunu dile getiriyorduk, bu projemizi belediye başkanımız Salih Hızlı’ya bu projemizi götürdük. İncelediler ve sağ olsunlar projemize destek verdiler. Şuan Pazar yerimizde 13 bin 500 metrekareye serinletme sistemi kurulmuştur.” Dedi.

PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 105 BİN TL

Projenin Türkiye’de ilk olduğunu ifade eden Güral; “Projenin toplam maliyeti toplam 105 bin TL, 90 bin TL’sini Akhisar Belediyesi karşıladı, artı çalışmalarda yaptık onları da odamız tarafından karşılandı. Türkiye’de Pazar yerlerinde bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ise “Böyle bir ihtiyaç söz konusuydu. Onların projelendirmesi sonrası bizde Akhisar Belediyesi olarak bu işe yardımcı olarak hep birlikte bu projeyi gerçekleştirdik. Pazarcılarımızın ve halkımızın memnuniyeti bizi mutlu etti. Bu kadar ilgi baştan beklemiyorduk ama bugün yaptığımız incelemeler sonrasında bu proje esnafımızı ve vatandaşımızı rahatlatmış durumda, Pazarcılar odamıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında sık sık Başkan Hızlı’ya selam veren esnaf ve vatandaşlar yapılan hizmetten çok memnun olduklarını belirterek teşekkürlerini iletti.  (KM-MÖ-ED)


  Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aygun
Aygun - 4 yıl Önce

Türkiye de ilk mı ? Çoğu pazar yerinde yıllardır var bu. Demirci pazar yerinde örnek vermek gerekirse

Kader ERCAN ÖZTÜRK
Kader ERCAN ÖZTÜRK - 4 yıl Önce

Birde son sıraya yapılsaydı memnun olurduk bu sözüm ne belediyeye ne de pazarcılar odasına sadece aidat almayı bilip hiçbir zaman üyesinin yanında olmayan #akhisarlokantacılar odasına hizmet bekliyoruz efendiler hizmet

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber