Akhisar Worldfood klasiğini bozmadı

Gıda ve İçecek üreticilerinin ve Türkiye’nin önde gelen alıcılarının buluşma noktası olan WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı bu sene 28. kez 25-28 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar & Kongre Merkezi’nde açıldı. 

Akhisar Worldfood klasiğini bozmadı

Akhisar Belediyesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Ticaret Borsası’nın ve Akhisarlı 9 Firmanın yerini aldıkları fuar; 15 milyon zeytin ağacına sahip Akhisar’ın Zeytin ve Zeytinyağı başta olmak üzere, Salça, Kuru Domates, Közlenmiş ve Konserve Gıda Ürünleri, Turşular ve Soslar gibi ilçenin öne çıkan gıda ürünlerinin tanıtımı açısından büyük önem arz etmektedir.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde pandemi kurallarına ve TSE COVID 19 Güvenli Hizmet standartlarına uygun şekilde yapılan 28. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’na tüm dünyadan katılım ve ziyaretler gerçekleşti. Maske, Mesafe, Temizlik kuralını hiçbir şekilde göz ardı etmeden yürütülen organizasyonda tüm katılımcı ve ziyaretçiler hassas kontroller sonrasında içeriye alındı ve fuar alanında temassız teknolojiler kullanıldı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu; “Dünyanın dört bir tarafından misafirlerin yerli firmalarımızla buluştuğu WorldFood İstanbul fuarında Akhisar’ımızın lezzetlerini tanıtmaya, zeytin ve zeytinyağımızı dünya pazarında marka haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu da; “45 farklı ülkeden gelen katılımcılarla ülkemizde düzenlenen en büyük Gıda Fuarında Akhisarımızı temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Fuarda Pandemi önlemleri en üst seviyede uygulanmakta. Tüm katılımcılara ve ziyaretçilere teşekkür ediyorum” dedi. Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ise; “Worldfood, Olivtech gibi fuarlarımızı önemsiyoruz. Çünkü fuarların, firmalarımızın ürünlerini tanıtımı ve satışında ne kadar büyük öneme sahip olduklarını biliyoruz. Umarım katılımcı olarak katılan Akhisarlı firmalarımız yeni iş bağlantıları kuracak ve işlerini daha ileriye taşıyacaklardır” dedi.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber