banner234

Akhisar'ın Dev Yatırımı Hızla İlerliyor

Kuruluş serüveni 15 Ekim 2012’de başlayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün onayı ile kurulan 135 dönüme sahip Türkiye’nin ilk Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alt yapı çalışmaları hızla ilerliyor.

Akhisar'ın Dev Yatırımı Hızla İlerliyor

Türkiye’de Zeytin ve zeytinyağı konusunda kurulan ilk OSB içerisinde zeytin işletmeleri için çeşitli büyüklükte 51 adet parsel bulunurken söz konusu parsellerin 27’si satılmış ve ayrıca OSB içerisinde 1 adet prina tesisi yer almaktadır.

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM KİT Komisyon Başkanı Uğur Aydemir ve beraberindeki Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yapılan alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Zeytin İhtisas OSB’nin başkanlığını yürüten Belediye Başkanı Salih Hızlı, proje çalışmaları biten OSB’nin alt yapı ihalesini 6 milyon bedelle yapıldığına işaret ederek OSB içerisinde yer alan kurutma kanallarını OSB dışına taşındığını belirtti.

OSB içerisinde bulunan yaklaşık 5 km’lik yolun kazı ve dolgu çalışmalarını yerinde inceleyen ekip OSB’nin giriş kısmında bulunan Hasan Paşalı Caddesi’nin menfez geçişini tamamlamış, yol ile ilgili kazı ve dolgu çalışmalarını yerinde inceledi.

Yol çalışmalarının ardından kanalizasyon, içme suyu ve elektrik hatlarının çalışmaları tamamlanarak OSB yatırımcıların hizmetine sunulacağı bildirildi.

Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi from Akhisar Belediyesi on Vimeo.


 


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nalan Andaç
Nalan Andaç - 4 yıl Önce

Boş tarlamı yaniii 2012 den beri yapılan bumu? 4 yıl uğraş boş tarla bi 4 yıl temel atma bi 4 yıl inşaat başlanır bi 4 yıl sonra inşaat biter bi 4 yıl sonra açılır hayırlı olsun... kaç yıl sonra açılır ki?

Almanyali
Almanyali - 4 yıl Önce

Akhisar stadyumunu bitirdinizde simdi sira bunami geldi..Yazik bu memlekete.Oy ugruna Akhisari senelerdir oyaliyorsunuz..

Xman
Xman - 4 yıl Önce

Balan hanım haklı 3 dönemdir çevre yolu sözü veriliyor hani nerede ??? Yapılırsa otobanın bağlantı yoluna bağlamak için yapılır.

akhisar lı
akhisar lı - 4 yıl Önce

üniversitenin inşaatındanda bahsedelim
zeytin ihtisas bölgesi kuruyorsunuz ama üniversitedeki zeytincilik bölümünün kapanmasına göz yumuyosunuz tavukçuluk bölümüde son günlerini yaşıyor keşke bitirebilseydiniz üniversitenin inşaatınıda mevcut bölümler derslik ve kampüs yetersizliğinden kapanacağına yeni bölümler hatta fakülte açılabilseydi mevcut bölümlerde daha da gelişebilseydi

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber