Akhisar'da balık sezonu açıldı

Akhisar Pazarcılar Odası başkanı Mustafa Güral bugün Çarşamba pazarında açıklama yaparak balık sezonun açıldığını söyledi. Akhisar’da pazarcı esnafını ziyaret eden Güral bol ve bereketli bir sezon olmasını diledi. 

Akhisar'da balık sezonu açıldı

Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral; “1 eylül 2020 yılını ilk sezonun da bugün balık tezgahlarımız açılmıştır. Burada biz bunu iddia ediyoruz. Her yıl söylediğimiz gibi Ege bölgesinin en kaliteli balığı Akhisar Pazar yerlerimizdedir. Gerçekten balık tüketmenizi Akhisarlılar olarak pazarlarımıza muhakkak gelmenizi Pazar yerlerimizdeki tezgahlarımızdaki balığın kalitesini görmenizi  muhakkak talep ediyoruz. Buradan Türkiye genelin de bulunan pazarcı esnaflarımızın ve özellikle bugünün anısına balıkçı esnaflarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Akhisar Balıkçı esnafı: “1 eylül 2020 tarihiyle açılan balık sezonumuzun öncelikle Akhisar halkına, sonra balıkçı esnafımıza hayırlı olsun. Bu bağlamda yeni sezonda her şeyin bol olmasını bekliyoruz. Sardalyedir, palamuttur, hamsidir özellikle bu sezon palamutun bol olması bekleniyor. Çinekopun bol olması bekleniyor. İstavrittir, uskumrudur bunların hepsi denizlerimiz de gözüküyor. Pandemi döneminde denizlerimiz de doğa da nefes almış oldu ve balık bu sene denizler de bol gözüküyor. İnşallah bol bereketli güzel bir sezon olur” dedi. 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber