Akhisar'da 60 Girişimci Sertifikalarını Aldı

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 14 ve 15. ci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunu başarıyla tamamlayan katılımcılara ATSO çok amaçlı toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi.

Akhisar'da 60 Girişimci Sertifikalarını Aldı

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 14 ve 15. ci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursunu başarıyla tamamlayan katılımcılara ATSO çok amaçlı toplantı salonunda sertifika töreni düzenlendi.

60 kişinin sertifika belgesi aldığı törende ATSO'nun uygulamalı girişimcilik eğitim verdiği kişi sayısı 440'a ulaştı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini Kursiyerleri, Sertifikalarını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, Başkan yardımcısı Ufuk Merde, yönetim kurulu üyesi Adem Çakır'ın elinden aldılar.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Özkervancı'nın sunduğu sertifika töreninde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz;" 13-16 Mart ve 20-23 Mart tarihlerinde Odamız ve KOSGEB Manisa Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde odamız tarafından 14.sü ve 15.si gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni için toplanmış bulunmaktayız. Bu alacağınız sertifikalar sayesinde 60 kişi daha (35’i bayan, 3’ü  engelli vatandaşımız olmak üzere) KOSGEB’in yeni girişimci desteğine başvurabilecek. girişimci adaylarını eğitime alarak daha bilinçli olmalarını sağlamak ve KOSGEB teşviklerinden yararlanabilmeleri adına odamızın almış olduğu karar neticesinde bu kursları verdik. ve sizlerin gözündeki ışığı gördüğümde şunu çok rahat söyleyebilirim ki; çok doğru bir karar almışız. 2010 yılından beri yürürlükte olan girişimcilik desteği kapsamında Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından toplamda 15 adet uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi. şunu çok net söyleyebilirim ki; ilçemizde bundan daha fazla veya buna yakın bir rakamda girişimcilik eğitimi düzenleyen başka bir kurum yok. bu 15 eğitimin 11 tanesi biz yönetime geldiğimizde gerçekleşmiştir. ve böylece odamızdan girişimcilik eğitimi alanların sayısı 440’a ulaşmıştır. Girişimcilerimize destek olmayı görev belleyen Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası yeni eğitimler vererek bu desteğe devam edecektir. Önümüzdeki aylarda yenisini düzenleyeceğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile ilgili başvuru zamanlarını ve kurs tarihlerini yine siz değerli basın mensubu ile paylaşacağız" dedi.

Sertifika töreninde kursiyer arkadaşları adına konuşan Dilek Özsoy;" Bizlere bu imkanı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yıllarca devlet memurluğu yaptım, daha sonra girişimcilik için hayal kurdum. Bir hayalimin peşinden gidiyorum ve kurstaki bütün arkadaşlarımın bir hayali var. Bizlere dokunmanızı ve destek vermenizi bekliyoruz. Bizlere bu imkanları verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Umarım her zaman arkamızda olduğunuzu hissederiz" dedi. 
  


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber