Yırcalı Anaokulu "Geleceğimiz için okuyor"

2023 Manisa Eğitim Projeleri (MANEP 2023) içeriğinde yer alan “Manisa Her Yerde Okuyor” ve “Çocuğumu Seviyorum, Anaokuluna Gönderiyorum” Projeleri kapsamında İlçemiz Yırcalı Anaokulu, Proje Ekibi ve Rehberlik Servisi tarafından “Geleceğimiz İçin Okuyoruz" Projesi hayata geçirildi.

Yırcalı Anaokulu "Geleceğimiz için okuyor"

Proje kapsamında okul veli ve öğretmenlerinden belirlenen kitapları okuyup değerlendirmeleri, sonrasında ise kitap sınavına katılmaları istenmektedir. Yapılan sınav ile velilerin projeye ilgileri çekilmiştir. 

Yırcalı Anaokulu Müdürü Lokman Yasin Şen, “ Okul Proje Ekibimiz tarafından hayata geçirilen  “Geleceğimiz İçin Okuyoruz” projesiyle her dönem veli ve öğretmenlerimizden belirlediğimiz  iki kitabı okumaları ve ilgiyi artırmak amacıyla yapılan veli sınavına katılmaları istenmektedir. Kitap okuma etkinliğine katılan tüm velilerimize katılım belgesi verilerek sınavda dereceye giren velilerimize ise ödülleri takdim edilmiştir.  Amacımız,  başta Manisa'nın her yerde okumasını sağlamak,  seçtiğimiz kitaplarla velilerimizin daha bilinçli ebeveynler olarak çocuklarının eğitimine desteklerini artırmak ve okul aile işbirliğini güçlendirmektir.  İlk kitap olarak Prof. Dr. Haluk YAVUZER'in  “Çocuk Eğitimi El Kitabı” seçilmiş ve veli sınavı yapılmıştır.  Kitabı okuyan ve yaptığımız sınavda ter döken tüm velilerimize teşekkürü bir borç biliriz. İkici kitap olarak Doç. Dr. Hasan YILMAZ'ın  “Sevgili Anne ve Babacığım Lütfen Bu Kitabı Okur musunuz?” kitabı belirlenmiştir.  Şimdiden bu sürece dahil olan tüm velilerimize yapılacak olan sınavda başarılar dilerim.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber