Üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk

Uşak Üniversitesi’nden öğrencilerin “Kâğıt İle Kalbe, Bez İle Çevreye Dokun” sosyal sorumluluk projesi adına yaptıkları çalışmalar ilgiyi üzerlerinde topladı.

Üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk

Uşak Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksek Okulu, Çocuk Gelişim bölümü 2. sınıf öğrencilerinden topluma destek uygulaması. “Toplum ve Hizmet Uygulamaları” dersinde sınıf öğrencilerinden Ebrar Yeşilyurt, İlknur Durmaz ve Büşragül Çelik’in başlattığı projede, çevre temizliğine dikkat ve okumaya teşvik konu oldu.

Öğrenciler kendi kitaplıklarından, yakın çevrelerinden ve sahaflardan toplamış oldukları kitapları, Süsleyip ayraç haline getirdikleri ahşap çubuklarla birlikte kendi diktikleri bez torbalara koyarak gönüllülük projesi başlattı. 3-18 yaşa hitap eden proje kapsamında okul öncesi eğitim kitapları, boyama kitapları, roman ve hikayeler dâhil birçok kitap toplandı. Her bireye ikişer-üçer tane olmak üzere 90 çocuğa dağıtım yapıldı.

Öğrencilerin gerçekleştirdiği proje aileler ve çocuklar tarafından aşırı ilgi görüp beğeni topladı. Yaşanan pandemi sürecinde evde kalan çocuklar kitap okuyarak vakit geçirecekleri için, aileler de çocuklarının gelişimlerine katkısı olacağı için memnun kaldılar, mutlu oldular. Öğrenciler dağıttıkları kitaplar ile kalplere, onları koymak için naylon torba kullanımı yerine diktikleri bez torbalar ile de çevreye dokundular. Okumaya teşvik ve çevre temizliğine dikkat çekme istekleri bu proje ile amacına ulaşmış oldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber