Ülkü Ortaokulu, e-Twinning Projesi ile eğlenerek öğreniyor

Akhisar Ülkü Ortaokulu “YOUNG TEACHER STUDENTS and LEARNERS” (Genç Öğretmen Öğrenciler) adlı e-Twinning projesine 5 öğrencisi ekibi ile (7.sınıftan  Sevda ,Sümeyye ve Kayra ile 5. sınıftan Berke ve Serra) katılıyor.

Ülkü Ortaokulu, e-Twinning Projesi ile eğlenerek öğreniyor

Akhisar Ülkü Ortaokulu “YOUNG TEACHER STUDENTS and LEARNERS” (Genç Öğretmen Öğrenciler) adlı e-Twinning projesine 5 öğrencisi ekibi ile (7.sınıftan  Sevda ,Sümeyye ve Kayra ile 5. sınıftan Berke ve Serra) katılıyor. Projede Türkiye’nin çeşitli illerinden okullar ve kardeş ülke Azerbaycan’dan da bir okul olmak üzere toplam 10 ortak okul yer almaktadır.

Ülkü ortaokulu İngilizce öğretmeni  “Pelin ÜNGÜN” katıldığı bu proje hakkında bilgi verdi.

Pelin ÜNGÜN , “Projemizin amacı , öğretmenin öğrencinin rolünü değiştirerek daha dinamik bir öğrenme ortamı ve deneyimi yaratmak.

Mayıs ayında son bulacak olup Aralık ayından beri dört aydır devam etmekte olan projemizde küçük sınıflar büyük sınıflar ile birlikte çalışıyor.İngilizce dilinde oyunlar hazırlıyor ve oynuyorlar,el işi materyaller üretip onları İngilizce olarak konuşturuyorlar.Her ay belirlenen bir konu üzerine İngilizce dilinde yazıyorlar,konuşuyorlar, zihin haritaları oluşturuyorlar ve kelime haznelerini geliştiriyorlar.Dili etkin bir şekilde kullanırken çeşitli web 2.0 araçları kullanarak tasarımlar yaparak keşfediyorlar, takım çalışmaları ile günümüz için çok önemli olan işbirlikçi olma, ortak çalışma ve uyumlu olma becerilerini kazanıyorlar .Bu sayede öğrenciler arasındaki doğrudan etkileşim aktif  öğrenmeyi destekliyor ve teknoloji anlamında da interaktif bir süreç ile kendilerini donatıyorlar.

Öğrenciler bir nevi öğretmen olurlar ve kendilerinden küçük akranlarına öncülük ederek kendi öğrenmelerini de pekiştirmiş olur.Küçük öğrenciler kendilerini akranlarıyla öğrenirlerken daha rahat hissederler.Biz öğretmenler ise öğrencilere liderlik eder , derslere daha verimli hazırlanır ve öğretmenler arası öğrenme ,işbirliği ve kültür alışverişi ortamı içinde oluruz.Sonuç olarak akran öğreniminin dil öğretmindeki önemi vurgulanır.Bu ise çocukların sosyalleşmesini,psikolojik yapılanmasını,iletişim becerilerini ve kendi benlik saygısını geliştirmesine de katkıda bulunur.

Son olarak sizin aracınızla okul müdürümüz Salim ÖZCAN’a destekleri için öğrencilerim ve kendi adıma teşekkür etmek istiyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber