Öğrenciler Sosyal Bilgiler Dersini Hızlı'nın Makamında İşledi

Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu 4. Sınıf A grubu öğrencileri sosyal bilgiler dersini Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın makamında yaptı.

Öğrenciler Sosyal Bilgiler Dersini Hızlı'nın Makamında İşledi

 

Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu 4. Sınıf A grubu öğrencileri sosyal bilgiler dersini Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın makamında yaptı. Tüm sorunları içtenlikle cevaplayan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı çocuk yaşlardayken futbolcu olmak istediğini ancak daha sonra futbolu bırakıp eğitimi seçmek zorunda kaldığını belirtti.


Öğrenciler ile Sınıf Öğretmeni Asuman Tekin ve Sınıf Annesi Ayten Açık ziyarete kabul ettikleri için belediye başkanı Hızlı’ya ilk olarak çiçek takdim etiti.


Meraklı öğrencilerin sorularını cevaplayan Hızlı yaptığı açıklamada “Kentin ortak sorunlarını çözmek için bu göreve talip olduk. Sizlerin de ilerideki hayatınız ile ilgili bir hedefiniz olacaktır. Yaptığınız her işi disiplin içine yapmak zorunda olacaksınız. Belediyenin bütün faaliyetleri halkının yaşam kalitesini yükseltmek en önemli görevidir. Kentin kültürünü hep birlikte geliştirmemiz gerekmekteyiz. Kültürümüzü geleceğe taşımak bizlerin en önemli görevlerinden birisidir. Bizler bu kenti spor kenti yapmak istiyoruz. Belediyenin esas amacı bu kenti sürdürülebilir hale getirmesidir. Yaşam standardımızı arttırmamız lazım, öncelikle sorumluluklarımızı bireysel olarak yerine getirmeliyiz. Öncelikle yaşadığımız kent ile ilgili doğru bir hayalimiz olması gerekmektedir.


Kentimizdeki tüm kesimlerin projelerine açığız. Kentin her kesiminde gelen istekleri alıyor ve değerlendiriyoruz. Başkanlığım döneminde çocuklar için okullarımıza fiziksel destekler sağladık, çevre düzenlemeleri yaptık, spor şenlikleri, çocuk şenlikleri, sanat atölyeleri gibi bir çok faaliyete imza attık. Bizlere gelen her türlü projeye paydaş olmaya çalışıyoruz. Hepimizin farklı farklı özellikleri var, bizler de bu aramızdaki başarılı özelliklerini ortaya çıkarmak gerekiyor çünkü bular bizlerin zenginlikleridir. Gayemiz sizlerin en iyi şekilde eğitim almasıdır. Sizler bizler için çok önemlisiniz.


Belediye başkanlığı yapmak güzel bir duygu, insanların sorunlarını çözmek, saygınlığı hissetmek tabiki güzel bir duygu. Bu da Akhisarlıların teveccühü ile mümkün olmaktadır. Bu insana bahşedilmiş büyük nimet, insanlara hizmet edebilmek çok güzel bir duygu. 2004 yılından buyana belediye başkanlığı görevini yürütmekteyim. Küçükken en büyük hayalim futbolcu olmaktaydı. Futbolda yetenekli olmama rağmen bir tercih yapmam gerekiyordu, 17 yaşında futbolu bıraktım ve eğitimi seçtim. Açıkçası İnşaat Mühendisi mesleğim şans eseri oldu, üniversite tercihinde 18. tercihim olan İnşaat Mühendisliğini kazandım. Sizler kendinizi daha çok zorlayın ve istediğiniz mesleği seçin” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber