‘Nevruz Ateşi’ Kayhan Ergun’da Yakıldı.

Akhisar'da ilk nevruz kutlamaları Kayhan Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılırken kutlamaların başlamasını temsil eden nevruz ateşini okul müdürü Rıza Bahar tutuşturdu.

‘Nevruz Ateşi’ Kayhan Ergun’da Yakıldı.

 Akhisar'da ilk nevruz kutlamaları  Kayhan Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılırken kutlamaların başlamasını temsil eden nevruz ateşini okul müdürü Rıza Bahar  tutuşturdu. 


Okul müdürü Rıza Bahar, Müdür Yardımcısı Mehmet Uyğun, Metal Teknolojisi Alan Şefi Serdar Kabayel ile birlikte örste demir döverek nevruz geleneğini yaşattılar.

Okul Müdürü Rıza Bahar, Türk kavimleri tarafından M.Ö. VIII yy'dan günümüze kadar her yıl 21 Mart'ta kutlanan Nevruz'un yeni gün anlamına geldiğine vurgu yaptığı konuşmasında; "inşallah nevruzla birlikte huzur, kardeşlik ve barışın tesis olduğu mutlu bir şehirde, müreffeh bir ülke’de, huzurlu bir dünyada hep birlikte birbirimizi severek yaşarız. Tüm öğrencilerimizin ve tüm halkımızın nevruz bayramını kutluyorum." dedi.

Okul öğrencileri tarafından şiirlerin okunması, ayakta top sektirme, çuvalla koşma,  oyun havası eşliğinde sandalye kapma, halat çekme ve ağızda kaşıkla yapılan yumurta yarışı gibi oyunlar ise izleyenlere nevruz coşkusunu doyasıya yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber