Jandarma 173. Yılında Öğrencilerle Buluştu

İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Akselendi İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluştu.

Jandarma 173. Yılında Öğrencilerle Buluştu

 

 İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Akselendi İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluştu.


Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 173. Kuruluş yıldönümü nedeniyle her yıl bir ilköğretim okulunda düzenlenen program, bu yıl Akselendi İlköğretim Okulu’nda düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı personeli, Akselendi İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluşarak Jandarma ile kaynaşması sağlandı. 


Programda Narkotik ve Patlayıcı timi köpeklerinin gösterileri öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Ayrıca Jandarma personeli daha sonra kullandıkları araç ve gereçleri öğrencilere tanıttı.


İl Jandarma Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Mesut Kandemir, Akhisar Jandarma Komutanı Ramazan Yiğit’inde katıldığı programda, konu ile ilgili olarak konuşan Akhisar Jandarma Komutanı Ramazan Yiğit, “Kanunlarla tevdi edilen görevlerimizin yanı sıra günün her saatinde emniyet ve asayiş hizmeti veren, halka ulaşma ve yardım konusunda önemli ölçüde imkânlar sağlamaktayız. Köy ve kasabalarda emniyet ve asayişi sağlama görevlerimizin yanında, arama kurtarma ve sınırları koruma, toplumsal olaylara müdahale, trafiği düzenleme ve trafik suçlarına el koyma gibi görevlerimizde vardır.  Ayrıca Toplumsal gelişimi destekleme faaliyetleri kapsamında kadına şiddetin önlenmesi, okul çocuklarının devamının izlenmesi, çocuk suçlarının önlenmesi gibi birçok sosyal içerikli projeleri de başarıyla uygulamaya çalışmaktadır.” dedi.


Akselendi İlköğretim Okulu Müdürü Kadri Demirer ise, “Öncelikle Jandarma Teşkilatı’nın 173. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Jandarma ekiplerimiz bu gibi organizasyonlar yaparak çocuklarımızın jandarmayı sevmelerini sağlıyorlar. Ayrıca Jandarma ekiplerinin neler yaptıklarını öğreniyor ve kaynaşıyorlar. Halkımız ile iç içe oluyorlar.  İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bu program için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber