İşte Misak-ı Milli Okulunun son durumu!

Akhisar’da 12 Eylül günü meydana gelen 4.6 şiddetindeki depremlerin ardından artçı sarsıntılar da sürüyor.

İşte Misak-ı Milli Okulunun son durumu!

Yapılan değerlendirmelere göre son 1 ay içerisinde Akhisar ve çevresinde 750’nin üzerinde artçı deprem meydana geldiği bildirildi.
 
Akhisar’da 1925’li yıllarda yapılan 12 derslikli Misak-ı Milli İlkokulu yaşanan son depremlerde ayakta durmakta zorlandı. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve beraberindeki heyetin bahçe düzenlemesi sırasında fark ettikleri çatlaklar dikkatini çekince durumu bir üst kuruma bildirdi. Ardından Akhisar Kaymakamı Kaan Peker’in de okulda yaptığı incelemelerin ardından okul binasının geçici olarak kapatılması kararı verilmişti.
 
Ardından bugün Akhisar Press Haber olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte yapılan incelemelerde hasar durumlarını kayıt altına aldık. Okulun 12 Eylül’deki ana depremin ardından bir çok yeni çatlaklıkların meydana geldiği gözle görünürken uzman bir inceleme ekibinin ise binayı incelemek üzere istekte bulunulduğu bildirildi.
 
Misak-ı Milli İlkokulu öğrencileri bugünden itibaren Ali Şefik Ortaokulu ile birlikte ikili öğretime geçti.
(BG)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber