Her Mahalle Halk Eğitim ile el ele

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve Akhisar Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayları ile 73 farklı alanda 3636 farklı kurs programını Akhisar’ın 109 Mahallesi’ne bir plan çerçevesinde ziyaret ederek tanıtmaya başladı. 

Her Mahalle Halk Eğitim ile el ele

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman ERDEM: Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan Covid 19 salgın süreci, birçok alanda olduğu gibi Halk Eğitimi Merkezi faaliyetlerinin de yavaşlamasına sebebiyet verdi. Ülkemizde başarılı bir şekilde devam eden salgın sürecinden normalleşmeye geçiş adımlarında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Halk Eğitimi Merkezleri olarak ta çalışıyoruz. Bu süreci fırsata çevirmek için mücadele ediyoruz. 

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün talimatları ve Akhisar Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayları ile 73 farklı alanda 3636 farklı kurs programını Akhisar’ın 109 Mahallesi’ne bir plan çerçevesinde “ Her Mahalle Halk Eğitimi İle El Ele” diyerek yola çıktık. Akhisar Halk Eğitimi Merkezi idarecileri olarak her mahallemizde Muhtar, aza, Okul Müdürleri ve vatandaşlarımız ile salgın önlemlerine uygun şekilde buluşarak her mahallemizde üretime yönelik asgari 1 kurs açılması hedefi ile çalışmalar yapıyoruz. Yapılan çalışmaların olumlu dönüşlerini yavaş yavaş almaya başladık. Şu ana kadar Sindelli, Evfafteke, Zeytinliova, Üçavlu, Sazoba, Beyoba, Akselendi, Dağdere, Çıtak, Yeğenoba, Rahmiye, Mecidiye, Kapaklı, Kayalıoğlu, Çobanhasan, Selvili, Tütenli, Süleymanlı, Selçikli, Aşağıdolma, Yukarıdolma, Çanakçı, olmak üzere 23 Mahallemizde tanıtım ve ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Haziran ayının sonuna kadar geri kalan 86 mahallemize de ziyaretler gerçekleştirilecektir. Yapılan ziyaretlerde mahalleli için özel olarak tasarlanmış afiş ve broşürler kullanılmaktadır. Akhisar Halk Eğitimi Merkezi olarak “Her Mahalle Halk Eğitimi ile El Ele” sloganıyla çıktığımız bu yolda bizlere ilgi alaka destek onay veren İlçe Kaymakamımız Sayın Sabit KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman MERMER, İlçe Tarım Orman Müdürlüğümüz, Orman İşletme Müdürlüğümüz, Muhtarlarımız, Okul Müdürlerimiz ve tabi ki kıymetli vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hep birlikte Akhisar’ımızın üretimine ekonomisine ve tarımına yeni zenginlikler kazandırmak istiyoruz.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber