Gıda Güvenliği ve Hijyeni Eğitim kampanyası başladı

16 Ekim Dünya Gıda Günü etkinlikleri çerçevesinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Her Tüketici Bir Denetçidir Projesi” kapsamında Akhisar’daki okullarda öğrencilere yönelik Gıda Güvenliği ve Hijyeni Eğitimi verilmeye başlandı.

Gıda Güvenliği ve Hijyeni Eğitim kampanyası başladı

Akhisar Kaymakamlığı, Akhisar Milli Eğitim Müdürlüğü, Akhisar Ticaret Borsası ve Akhisar Ticaret Odası’nın destek verdiği proje kapsamında Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren okullarda ‘Her Tüketici Bir Denetçidir’ sloganıyla yola çıkılarak, ‘Gıda Güvenliği ve Hijyeni’ eğitim kampanyası düzenledi.

Kampanya etkinlikleri kapsamında, Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde yer alan Gıda Güvenliği biriminde görevli uzmanlar ilk olarak Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesinde öğrencilere yönelik eğitim çalışması gerçekleştirdiler. 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla öğrencilere Gıda ve Hijyen Yönetmeliği çerçevesinde Gıda Güvenliği ve Hijyeni, Gıda Zehirlenmeleri ve Alo-174 Gıda Şikayet Hattı ile ilgili bilgiler verildi. Okullarda gıda zehirlenmelerinin giderek arttığına dikkat çekilen eğitimde, her tüketicinin bir denetçi olduğu vurgulanarak, zehirlenme olgularıyla karşılaşılmaması için tüketilecek gıdaların öncelikle fiziksel kontrol ve denetimden geçirilmesi gerektiği, bu anlamda ambalaj üzerindeki son tüketim tarihi ve üretim izinlerinin kontrolü yanında, ambalajda yırtılma veya delinme olup-olmadığına da dikkat edilmesi, tüketimden hemen önce açılan ürünün renk ve kokusunda anormal bir durum olup olmadığına da bakılması gerektiği dile getirildi. Öğrencilere çeşitli ikramlar dağıtılmasının ardından eğitim sona erdi.

Hazırlanan program dahilinde, Akhisar’daki diğer okullarda da eğitim çalışması yapılacağı belirtildi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber