Gamak Motor'dan Akhisar CBÜ'ye Örnek Destek

Akhisar Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji Bölümünün kurulmakta olan otomatik kumanda Atölyesi için çalışmalar

Gamak Motor'dan Akhisar CBÜ'ye Örnek Destek

Akhisar Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji Bölümünün kurulmakta olan otomatik kumanda Atölyesi için çalışmalar devam ediyor.

Okuldan yapılan açıklamada, "Öğretim görevlilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından kurulan deney setlerimiz için ihtiyaç duyulan bazı malzemeler firmalar tarafından karşılanıyor. Bu malzemelerden 16 adet 3 fazlı Asenkron motorlar GAMAK Motor A.Ş. ye yapılan istek sonucu okulumuza hibe olarak gönderildi.

Asenkron motorlar Sanayide en yaygın kullanılan motor çeşidi olup bu motorların çalıştırılması ve kontrolü konusunda yetişmiş elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla kurulan Deney setlerimizde, Asenkron motor kontrol üniteleri ile motorlara direk yol verme, Yıldız Üçgen yol verme, Verilen otomatik kumanda senaryolarına göre çalıştırma ve Hız kontrol cihazları ile yol verme gibi deneyleri yapmak mümkün olacaktır." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber