Emekli Olmalarına Rağmen Öğrenci Yetiştirmeye Devam Ediyorlar

Resim öğretmenliğinden emekli olan Saadet Atalı, Müzik öğretmenliğinden emekli olan Piri Atalı çifti, açılan kurslarla ve kurulan ekiplerle öğrenci yetiştirmeye devam ediyorlar.

Emekli Olmalarına Rağmen Öğrenci Yetiştirmeye Devam Ediyorlar

 Resim öğretmenliğinden emekli olan Saadet Atalı, Müzik öğretmenliğinden  emekli olan  Piri Atalı çifti, açılan kurslarla ve  kurulan ekiplerle  öğrenci yetiştirmeye devam ediyorlar. Belediye Sanat  Atölyesi’nde açılan 7’den 70’e herkese açık olan  resim kursuna katılanların yaptığı yağlı boya tabloların bulunduğu sergi Belediye Sanat Galerisinde açıldı.  

Belediye Başkan yardımcısı Ali Velestin, Saadet atalı ve öğrencilerin ve davetlilerin katıldığı  yağlı boya resim sergisinin açılışında bilgi veren  emekli öğretmen Saadet Atalı, “ 35 yıllık bir eğitimci olarak eşim müzik dalında bende resim dalında on binlerce  öğrenci yetiştirdik. Emeklilik hayatımızda da aynı yolda yürüyoruz.  Belediyemiz Sanat Atölyesin de açılan resim kursuna bir çok benim gibi emekli bayan ve erkekle birlikte  öğrencilik hayatına devam eden meraklılar ve resim sevdalıları  büyük ilgi gösterdiler.  Öğretmen olarak görev yaptığım yıllarda ve şimdi  bir tablo üretenlerin  yüzlerindeki mutluluk benim için ayrı bir sevinç kaynağı oluyor. Günümüzdeki stresli  hayatta mutlaka bir sanat dalı ile uğraşmak  herkese büyük yarar sağlayacağına inanıyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan  Belediye başkanımız Salih Hızlı ve  yardımcılarına ve belediye personeline çok teşekkür ederim.” Dedi. Serginin açılışında bulunan Başkan Yardımcısı Ali Velestin, “Amatörce yapılan tablolar, profesyonel ressamları  adeta aratmıyor. Kursa katılan arkadaşları ve sayın hocamız Saadet Atalı’yı candan kutluyorum.” Dedi.  Resim sergisi  10  gün boyunca açık kalacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber