Emekler ve alın teri "Sanal Sergi" ile beğeniye sunuldu

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bu yıl 16 Haziran 2020 tarihinde yapmayı planladığı 2020 Yılı Halk Eğitimi Merkezi Sene Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri Programı’nı Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan Covıd-19 Pandemisi nedeniyle gerçekleştiremedi.

Emekler ve alın teri "Sanal Sergi" ile beğeniye sunuldu

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü daha önceki yıllarda Akhisarlıların ve misafirlerin yoğun katılımı ve coşkuyla gerçekleşen Sene Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün de destekleri ile Sanal ortamda hazırlayarak Halkın beğenisine sundu. Birbirinden değerli ürünlerin görücüye çıktığı sergi 29.06.2020 Pazartesi tarihinden itibaren Akhisar Halk Eğitimi Merkezi İnternet Sayfası’ndan,facebook,twitter ve instegram adreslerinden yayınlanarak halkın beğenisine sunuldu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman ERDEM, “Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak en büyük desteği aldığımız Halkımızın Covıd-19 Pandemi süreci nedeniyle emeklerini yok sayamazdık. Akhisarımızın bir çok Mahallesi’nde Eylül ayından Mart ayına kadar açmış olduğumuz kurslarımızda vatandaşlarımız ciddi bir emek ve çaba sarfederek birçok eser ürettiler.  Bu emeğin, alınterinin, çabanın Halkımız tarafından görülmesi gerekiyordu. Bizler Halk Eğitimi Merkezi Ailesi olarak hep birlikte planlamamızı yaptık ve bu sanal sergimizi hayata geçirdik. Sanal Sergimiz için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz’ün 2 sınıfı sergi alanı olarak düzenlendi. Halk Eğitimi Merkezimiz’in çeşitli mahallelerinde kurs veren ve ürünlerini tamamlayan Usta Öğreticilerimiz ve Kursiyerlerimiz  Pandemi sürecinde belirlenen kurallara uyulmak koşuluyla,önlemler alınarak ürünlerini, eserlerini yapılan planlamaya uygun olarak sergilediler. Yapılan bu sanal sergi çalışmasında el sanatları, giyim, çini,halıcılık,ahşap alanlarında  28 Usta Öğreticimiz ve her bir usta öğreticimize yardımcı olmak üzere 2 kursiyerimiz olmak üzere toplam 56 kursiyerimiz görev aldılar.8 Haziran Pazartesi’den 18 Haziran Çarşamba tarihine kadar hafta içi toplam 8 günde sergileme ve çekim işlemleri tamamlandı.Sergimiz kursun kendi kursiyerleri de dahil vatandaşımıza ziyaretine izin verilmedi.Tamamen sanal ortamda gerçeğini aratmayacak çekimlerle Halkımız’ın beğenisine sunuldu.Bu değerli çalışmanın ortaya çıkması ve vatandaşımızla buluşmasında emeği tüm idareci arkadaşlarım,bilgisayar öğretmenlerimiz,memur ve hizmetlilerimiz yoğun bir çaba gösterdiler.El Emeği Göz Nuru Ürünlerin Halkımızın beğenisine sunulmasında emeği bulunan kursiyerlerimiz başta olmak üzere, tüm idareci,usta öğretici,öğretmen,memur ve hizmetlilerimize teşekkür ediyorum.Rabbimiz’den içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı günleri hayırlara vesile kılmasını,hasta olanlara şifalar vermesini niyaz ediyorum.Halk Eğitimi Merkezimiz’in her daim yanında olan halkımıza sağlıklı günler diliyor;sanal sergimizin Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
 


Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber