Eğitim Bir-Sen; 'Süleyman Mermer'i Kınıyoruz'

Eğitim-Bir-Sen, eyleme katılanlara, soruşturma açmak isteyen Süleyman Mermer’i kınadı!

Eğitim Bir-Sen; 'Süleyman Mermer'i Kınıyoruz'

 

Eğitim-Bir-Sen, eyleme katılanlara, soruşturma açmak isteyen Süleyman Mermer’i kınadı!


Akhisar Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ilçe Temsilcisi Rıza Bahar, yönetim kurulu üyeleri İsmail Yalturak, Süleyman Erdem, Mustafa Akkuyu, Osman Kösemen, Dursun Bayrak, Nurettin Hoşdağ ile okul Müdürleri ve Sendika üyelerinin katılımı ile sendika hizmet merkezinde 23 Mayıs da bir günlük iş bırakma eylemi üzerine eyleme katılanlar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’in Okul Müdürlerine soruşturma açma ve alınan savunmaların da kişisel dosyalar da tutulması talimatını vermesi üzerine basın açıklaması yaptı.


Akhisar Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ilçe Temsilcisi Rıza Bahar, Değerli dava arkadaşlarım, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’ in 23 Mayıs’ta Eyleme katılan, ilk önce Okul müdürlerine daha sonrada eyleme katılan öğretmen ve eğitim çalışanları hakkında Okul Müdürlerine soruşturma açma ve alınan savunmaların da kişisel dosyalar da tutulması talimatını vermesi üzerine Sayın Süleyman Mermer ile bir görüşme yaptık. İdareci ve öğretmenlere Soruşturma açılacağı söylentilerinden eğitim camiasının rahatsızlık duyulduğunu ilettik.

            

Kendilerine Sayın Milli Eğitim Bakanımızın, Sayın Valimizin, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüzün ve Sayın İlçe Kaymakamımızın böyle bir yola başvurmadığı süreçte, Kendilerinin neden böyle bir tavır içerisine girdiğini anlayamadığımızı söylememize rağmen sayın Süleyman Mermer ise eğitim çalışanlarının sicil amiri olduğunu başkalarının yapmadıklarının kendisini ilgilendirmediğini ifade ederek konunun kapandığını bildirmiş. İlerleyen saatlerde ise Çağlak Anadolu Lisesi Konferans salonundaki okul müdür yardımcılarının eğitim toplantısına katılmış ve bu konuda ilçede sansasyon oluştuğunu ve okullarda yanlış anlaşılma olduğunu ifade etmişlerdir. Fakat aynı saatlerde okullarda öğretmenlerden savunmaya alınmaya başlanmış idi.

            

Bahar, Değerli Dava arkadaşlarım, Ülke genelinde yaptığımız eylemler ile ilgili olarak “ Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer öğretmenlere ceza vermeyeceklerini söylediği halde, Çalışma Bakanının Eylem çalışanların en doğal hakkıdır’’ dediği bir günde, Eğitim Bir-Sen olarak Sayın Süleyman Mermer’den bu talimatı geri çekmesini istiyor,gönderilen yazı içeriğinde yanlış anlaşılma var ise daha anlaşılır,daha açık,daha net bir yazı ile kurumların acilen aydınlatmasını bekliyor ve eğitim çalışanlarının bu tür meseleler ile meşgul edilmesinin anlamsız olduğunu düşünüyoruz.” dedi


Bahar ayrıca Eğitim Bir-Sen olarak; Bir Milli Eğitim Müdüründen; Kraldan fazla kralcı olmamasını, Bir işlemi başlatmadan önce iyi düşünmesini, Kimlerin Milli Eğitim Müdürü olduğunun farkında olmasını, Eyleme katılan Okul Müdürlerine, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına ceza verilirse kimsenin kendisine madalya takmayacağını Hakkını arayan, Derdini haykıran eğitim çalışanları ile uğraşmanın kimseye bir fayda sağlamayacağını, İnsanları ürküterek, korkutarak hiçbir yere varılamayacağını. Eyleme katılanlara hiçbir şekilde ceza verilemeyeceğinin bilinmesini, bilmesini isteriz. Ayrıca öğretmenlerle birlik olunduğunda eğitimin önündeki bir çok engelin aşılabileceğini ve başarının artacağını .Yoksa eğitim çalışanlarını küstürerek hiçbir başarı elde edilemeyeceğini söyledi.


"Tüm okul müdürlerimizden de bu tür baskıcı yaklaşımlardan çekinmemelerini, böyle bir işlemin altına imza atmamalarını istiyoruz."

            

Bahar son olarak, “Eğitim-Bir-Sen ilçe yönetimi olarak, Her daim bizleri hak arama çabalarımız karşısında yıldırmaya kalkanlar ile yılmadan mücadele edeceğiz. Bu tür işleri yapanlara en iyi cevabın örgütlü mücadelemizle büyüyerek verileceğine inanmaktayız.Her zaman emeğimiz, onurlu ve haklı mücadelemiz için, haksızlıklar karşısında dik durduk ,daima dik duracağız.

            

Sözlerime son verirken, Her zaman dik duruş sergileyerek Sezar’ın Hakkının Sezar’a Verilmesi Noktasında Gözünü Budaktan sakınmayarak Alanlarda bizle birlikte olan başta şube müdürümüz olmak üzere tüm katılımcılara sonsuz teşekkür ediyor. Eylerimizi Camdan cama izleyenleri de aramızda görmek istediğimizi ifade ediyorum.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber