Cumhuriyet MTAL’de stajyer öğrenci talepleri alınmaya başladı

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski ismi ile Ticaret Meslek Lisesi) 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı stajyer öğrenci taleplerini almaya başladı.

Cumhuriyet MTAL’de stajyer öğrenci talepleri alınmaya başladı

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Eski ismi ile Ticaret Meslek Lisesi) 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı stajyer öğrenci taleplerini almaya başladı.

Teknik Müdür Yardımcısı Aziz BİLGİN, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında, Bilişim Teknolojileri ve Muhasebe-Finansman alanlarında 12. Sınıfta okuyacak olan öğrenciler için staj yerlerini belirlemek adına işletmelerden talepleri almaya başladıklarını ifade etti.  Bilgin, önümüzdeki yıl 55 öğrencinin işletmelerde beceri eğitimi için işletmelere gönderileceğini, stajyer öğrenci çalıştırmanın işletmeler için çok büyük avantajlar sağladığını ifade etti. Devamında ise 12. sınıftaki öğrencilerin Pazartesi-Salı-Çarşamba ya da Çarşamba-Perşembe-Cuma olmak üzere toplamda haftada 3 iş günü stajyer olarak işletmelerde çalıştığını, buna karşılık işletmelerin öğrencilere aylık olarak asgari ücretin net tutarının %30 kadar maaş ödemesi yaptığını, işletmelerin öğrencilere yaptığı maaş ödemesinin eğer işletmede çalışan sayısı 20 kişinin altında ise 2/3’nün okul tarafından geriye işletmeye ödendiğini, işletmede çalışan sayısı 20 ve üzeri ise işletmenin öğrenciye ödediği miktarın 1/3 nün okul tarafından işletmeye ödendiğini, ayrıca öğrencilerin sigortalarının okul tarafından yapıldığını dile getirdi. 

Okul Müdürü Sayın İsmail KARABIÇAK; Akhisar’daki sanayi sektörünün, esnaf ve sanatkârlarımızın ara elman ihtiyaçlarını gidermek için Akhisar’da Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirtti. 

Karabıçak, öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında stajyerlik döneminin büyük önem arz ettiğini, Akhisar esnaf ve sanayicilerinin, öğrencilerin geleceğe hazırlamasındaki rollerinin çok önemli olduğunu, işletmelerin bünyelerinde stajyer öğrenci çalıştırmasının bir anlamda kendi iş gücünü yaratmak ve şekillendirmek anlamına geldiğini ifade etti. İşyerlerindeki usta öğreticilerin ve insan kaynakları uzmanlarının dikkatini çekebilmek ve okulumuzu Akhisar eğitim öğretim hayatında tanınır hale getirebilmek için ekip olarak tüm güçleri ile çalıştıklarını belirtti.

Bünyesinde stajyer öğrenci çalıştırmak isteyen işletmelerin aşağıdaki linkten online olarak başvuru yapacaklarını, başvurular sonrası alan şeflerinin işletmeler ile temasa geçeceğini ifade etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber