Aliya İzzet Begoviç MTAL Erasmus'la Çekya'daydı

Aliya İzzetbegoviç MTAL de Erasmus Plus  Avrupa projeleri kapsamında "Downsizing Engine" projesinde Çekya'da iki haftalık staj programına katılan öğrencilere sertifikaları törenle verildi. 

Aliya İzzet Begoviç MTAL Erasmus'la Çekya'daydı

Aliya İzzetbegoviç MTAL de Erasmus Plus  Avrupa projeleri kapsamında "Downsizing Engine" projesinde Çekya'da iki haftalık staj programına katılan öğrencilere sertifikaları törenle verildi. 

Geçtiğimiz yıl hazırlanan ve kabul edilen küçük hacimli motor teknolojisi projesinin Avrupa stajı kapsamında 6 öğrenci ve 5 öğretmen Çekya'nın başkenti  Prag'da 5-18 mart tarihlerinde iki haftalık staj programına katılarak farklı bir ülkede teknoloji ve eğitim deneyimi yaşamışlardı. Avrupa birliği Bakanlığı ve ulusal ajans kanalı ile hazırlanan staj programını başarı ile tamamlayan öğrenci ve öğretmenlere eğitim sertifikası düzenlendi.Okulda  yapılan törenle öğrencilere bu sertifikaları verildi.

Hem Mesleki Hem Kültürel Kazanım Sağlandı

Proje ve staj programı hakkında bilgi veren okul müdürü Recep Demirdöğen bu tur projelerin öğrencilerin ufkunu açtığını belirtti. Demirdöğen " Okulumuz Motorlu araçlar teknolojisi alanı küçük hacimli motorlar projesi ile hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz mesleki eğitimde Avrupa uygulamalarını yerinde görmek bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla çek cumhuriyeti Prag da 5 -18 mart tarihleri arasında bir staj gerçekleştirdiler. Proje kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz Çekya'da uygulanan eğitim, öğretimi, öğretmen öğrenci ilişkilerini, ders işleniş biçimini, makine parkurlarıyla atölye donanımlarını yerinde görerek ,katalizör çeşitleri, elektronik kontrol üniteleri arasında haberleşme yöntemleri, elektronik motor yönetim sistemleri, sensörlerin görev ve çeşitleri, yapısal özellikleri, araç üzerinde tanınması, kontrol, değişimlerinin yapılması, diyagnostik (bilgisayarlı arıza bulma sistemi) cihazlarına araç bağlayıp arıza bulma yöntemleri, hata çözümleme gibi bir çok mesleklerini ilgilendiren konularla ilgili uygulamalara katılarak deneyim kazandılar. Bunun yanında Çek halkının kültür ve tarihini inceleyip, yabancı dil gelişimlerini de sağlama fırsatı buldular" dedi.

Proje Öğrencilerimizin Ufkunu Genişletti

Bu staj ve gezi hem teknik hem de kültürel gelişimleri bakımından öğrencilerimize çok katkı sağladığına inanıyorum diyen okul müdürü Recep Demirdöğen staj programının öğrencilerin ufkunun genişlemesine yardımcı olduğunu düşündüğünü belirtti. Demirdöğen; "Bu süreçte projeyi başarı ile tamamlayan öğrencilerimize ve öğrencilere rehberlik eden öğretmenlerimiz Yaşar Ertaç, Seyrani Gül, Süleyman Kollu, Serkan Dügar, Erdal Çimen' e ayrıca teşekkür ediyorum"dedi.

Projedeki kazanımlar Yaygınlaştırılacak

Projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerimizin orada edindikleri bilgi deneyim ve kültürel etkileşimi okulumuzun diğer öğrencilerine aktarmak amacı ile seminerler düzenliyoruz. Bu sayede projenin fayda etki kapsamını genişletiyoruz. Gelecek yıllarda da bu tür projelerimiz devam edecek." dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber