Akhisar'ı Basketbol Kenti Yapacaklar

251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında oluşturulan Akhisar İlçesi Basketbol Kurulu üyeleri, Ceyhun Fidan başkanlığında Akhisar İlçe Kaymakamı Kamil Köten’i makamında ziyaret etti.

Akhisar'ı Basketbol Kenti Yapacaklar

 

251 Bin Dev Öğrenci Projesi kapsamında oluşturulan Akhisar İlçesi Basketbol Kurulu üyeleri, Ceyhun Fidan başkanlığında Akhisar İlçe Kaymakamı Kamil Köten’i makamında ziyaret etti. 


Proje kurulu üyeleri, projenin detayları hakkında Kaymakam Köten’e bilgiler verdiler. Projenin  ana amacının “Akhisar İlçesini basketbol markası” haline getirmek olduğunu ve bu amaca ulaşmak içinde ilk adım olarak hiçbir ücret ödenmeksizin katılabilen “Akhisar 1. Sokak Basketbolu” turnuvası düzenlendiklerini belirttiler. 


Projenin sahibi olan, yönetim ve karar yeter sayısını elinde tutan öğrenciler projeye ilişkin olarak şimdiye kadar yaptıkları çalışmalar ile projenin yapı taşlarının neler olabileceği, gelecekte ise neler yapılabileceği noktasında fikirlerini anlattılar. 


Öğrenciler Akhisar Belediyespor basketbol takımı maçlarında “Dev Öğrenci” tribünü oluşturmak suretiyle takımın motivasyonunu arttırmayı hedeflediklerini, basketbol turnuvaya ilişkin olarak Tahir Ün caddesi üzerinde stant açılarak, hem projenin hem de turnuvanın tanıtımının yapılmasını sağlamaya çalışacaklarını, yerel ve ulusal medya ile koordineli bir şekilde kentimizin ve projemizin tanıtımının yapılmasının amaçlandığı üzerinde duracaklarını belirtiler.


Nihai amaçlarının ise Akhisar’a “Basketbol Kenti” markası kazandırmak olduğunu, ayrıca Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik ilköğretim okulu bahçesine de “251 Bin Dev Yürek Basketbol Arena” isminde Kapalı spor salonu yapmayı amaçladıklarını belirttiler. 


Proje koordinatörü Av. Taner Baş,  16 – 19 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak olan ve gelenekselleşmesini arzuladıkları “Akhisar 1. Sokak Basketbolu” turnuvasının ön kayıtlarının www.akhisarsokakbasketbolu.com  adlı internet sitesi üzerinden, tamamen elektronik ortamda yapılmaya başlandığını belirtti.


Av. Taner Baş, ayrıca internet ortamı üzerinden kayıt yaptıracak ilk 50 takıma çekiliş ya da kura yapılmaksızın 50 adet basketbol topu hediye edeceklerini, turnuvaya kayıt olmanın da ücretsiz olduğu üzerinde durdu. Ayrıca kampanya süresince site üzerinden çeşitli promosyonlar dağıtılacağını, gelişmelere ve güncel bilgilerin tümüne www.akhisarsokakbasketbolu.com internet sitesi üzerinden ulaşılabileceğini belirtti. 


Baş; kendilerini bu projenin gerçekleştirilmesi yönünde olumlu yönde motive eden ve her fırsatta cesaretlendiren Kaymakamımız Kamil Köten ile Blediye Başkan Yardımcımız Ömer İşçi, ricalarımızı hiç kırmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ile şube Müdürü Adil Göksügür, Ana sponsorlarımızdan olma sözü veren Alhatoğlu  Zeytincilik, Gıda ve Ziraai İlaçlar Ltd. Şti. sahibi ve yetkilisi Sayın Alper Alhat’a teşekkürlerini sunduğunu belirtti.  


Beden eğitimi öğretmenleri, Fatih Tunç, Süleyman Caner ile Çağatay Özçelik ve Dilara Taşököprü ise farklı bir aktivitenin müjdesini verdiler,  Nisan ayı içerisinde  Akhisar Sevgi yolunda “3 Sayılık Şut” yarışması düzenleneceğini, bu yarışmaya tüm dev öğrencilerin davetli olduğu gibi, ilçemizdeki engelli arkadaşlarında yarışmaya katılmalarını sağlamak için de azami özen ve gayretin gösterileceğini belirttiler. 


Beden eğitimi öğretmenleri ise Spor time spor salon işletmecisi Dilara Taşköprü başkanlığında, “Projenin tamamıyla sosyal sorumluluk” projesi olduğunu ilçemizdeki büyük firmaların bu projeye sosyal sponsorluk anlayışı ile yaklaşarak desteklemeleri halinde, projenin ilçemizi son derece olumlu yerlere götüreceğini, sosyal sponsorluk ile ilgili  çalışmalar yaptıklarını ana sponsor bularak projeyi bir adım daha iler taşıyabilmek için Akhisar’daki firmalar bazında çalışmalarının devam ettiğini ve bu konuda destek beklediklerini belirtti.  Akhisar Belediyesi çalışanları ve öncelikle başkan yardımcısı Ömer İşçi ve halkla ilişkiler uzmanı Evren Balcı’nın proje için yoğum emek ve mesai harcadıklarını,   yine sponsor olarak destek vereceklerini belirten, Serkan Çeneli,  Suyolcu Otomotiv,  Fenerbahçeliler Derneği, ER - ABAKA Akaryakıt Total Benzin İstasyonu.

 

Toplantı bitiminde, proje kurulu üyeleri Kaymakam Kamil Köten ile birlikte fotoğraf çektirdiler. Kurul üyesi öğrencilerin ellerinde ise turnuvaya ilk 50 sırada kaydolacak olan takımlara verilecek olan ödül toplar mevcuttu. Ve hep bir ağızdan www.akhisarsokakbasketbolu.com üzerinden tüm basketbol severleri kayıt olmaya çağırdılar. 


Kategoriler ;


Küçükler:     2000- 2001 – 2002

Yıldızlar:       1997 – 1998 1999

Gençler:      1994 - 1995 - 1996


Turnuva adı:       Akhisar 1. Basketbol Turnuvası 

Turnuva sloganı:  “Basketbolu seviyoruz”

Tarihler: 16-17-18-19.05.2012 

Turnuva yeri: Ali Şefik – Misakimilli ilk öğretim okulu bahçesi.

Turnuva ödülleri: 30.03.2012’de açıklanacaktır. 

Turnuva için ön başvuruların www.akhisarsokakbasketbolu.com  internet sitesi üzerinden başlamıştır.

Katılım Akhisar ilçesi ile sınırlı olmayıp;


251 Bin Dev Öğrencimizin her biri turnuvaya kuracakları takımlar ile katılabilirler. Bu çerçevede Manisa,  Soma, Gölmarmara gibi tüm ilçelerden dev yüreklerin turnuvaya katılmaları mümkündür. 


Akhisar'da kurulacak takıma yine istenilen kadar Manisa ilinden oyuncu eklenebilirken Takımlarda en fazla 2 tane lisanslı oyuncu bulunabilir. Bu lisansın okul ya da kulüp lisansı olmasına bakılmaz. Tüm lisanslar aynı kategoride değerlendirilir.  2 lisanssız + 2 lisanslı oyuncu oynayabileceği gibi; yedek oyuncu olmadan, 2 lisanslı + 1 lisanssız oyuncu da oynanabilir. Yedek oyuncu zorunluluğu yoktur.


Okuduğu sınıf göz önüne alınmaksızın 1994 - 2002 tarihleri arasında doğan tüm dev yürekler yarışma katılımcısı olabilirler. Lise son sınıf öğrencileri de turnuvaya dahil olabilirler. Bu konuda bir sınırlama yoktur.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber