Akhisar Koleji 20. Açık Satranç Turnuvası Gerçekleşti

Türkiye’nin, okullar düzeyinde en eski satranç turnuvalarından biri olan Akhisar Koleji Atatürk Açık Satranç Turnuvası, Akhisar Koleji’nde gerçekleştirildi.

Akhisar Koleji 20. Açık Satranç Turnuvası Gerçekleşti

 Türkiye’nin, okullar düzeyinde en eski satranç turnuvalarından biri olan Akhisar Koleji Atatürk Açık Satranç Turnuvası, Akhisar Koleji’nde gerçekleştirildi.

Akhisar Koleji tarafından geleneksel Atatürk Satranç Turnuvası’nın 20.si, Akhisar Koleji’nin çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Satranç denilince akla gelen okullardan biri olan Akhisar Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirdiği geleneksel 20. Atatürk Satranç Turnuvası’yla, satranca verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan turnuvada açış konuşması yapan Akhisar Koleji Genel Müdürü Mesut KEMERLİ, konuşmasında bu turnuvayı düzenleme amaçlarından ve satrancın öneminden söz ederek turnuvayı başlattı.

Turnuvaya Manisa ve ilçelerinden, İzmir’den birçok satrançsever katıldı.

Turnuvada, 4 grup ve 4 kategoride 256 yarışmacı mücadele etti.

Ayrıca yarışmalar arasında öğrencilere ve velilere yemek ikram edildi. Turnuva için sırasını bekleyen öğrenciler de velileriyle birlikte bahçede futbol, basketbol, voleybol ve çeşitli oyunlar oynayarak Kolej Arena’yı ve hayvanat bahçesini gezerek hoşça zaman geçirdiler.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 6 yıl Önce

emeği̇ geçenlere teşekkürler çocuğumda küçükken katılmıştı ben getirmiştim şimdi evli adam oldu o zamandan beri sürüyor devamını dilerim

Cemil H.
Cemil H. - 6 yıl Önce

başarılı bir organizasyondu manisa'dan katılmamıza değdi. teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber