Akhisar İlçe MEM MIP; Moodle Interactive Platform Projesi3. Toplantısı Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesinde Yapıldı

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programla

Akhisar İlçe MEM MIP; Moodle Interactive Platform Projesi3. Toplantısı Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesinde Yapıldı

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Hayat boyu Öğrenme Programı (LLP) Grundtvig Öğrenme Ortaklığı çerçevesinde 2011 Teklif Çağrısı döneminde ortak olarak yer aldığı “MIP; Moodle Interactive Platform” projesinin 3. toplantısı Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesinde yapıldı.

Projenin 3. toplantısı 15-19Ekim 2012 tarihleri arasında Akhisar Anadolu Lisesinde Almanya ve İspanya’dan gelen katılmcılar ile birlikte gerçekleştirildi.

Proje süresi içerisinde yapılan toplantılarda İspanya ve Almanya’nın; Yeni Teknolojiler, MoodlePlatformu ile ilgili tecrübelerinden yararlanarak, örnekleri incelendi.

Ülkemizde yeni başlatılan Fatih Projesi kapsamında kurulan Akıllı Tahtalar aracılığıyla yapılan sunumlarda; Alman ve İspanyol katılımcılarımıza fatih projesini tanıttık. Bir çeşit uzaktan eğitim sistemine dönüşecek olan Fatih Projesinin kısmende olsa uygulama alanlarını uygulamalı gösterme şansımız oldu.Ziyaret süresince; Yeni Teknolojiler, Moodle platformunu tanıtıcı toplantılar yapılmış ve gruplar halinde çalışılmıştır.Kültürümüz ve tarihimiz yansıtan Kültürel gezilerle yerinde görülmüş ve incelenmiştir. Eğitim sistemiz okullarımızda yerinde görülmüştür.Projenin 4. Ve son toplantısının 09 – 12 Nisan 2013 tarihlerinde İspanya’nın Ourense şehrinde yapılması kararlaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber