Akhisar Eğitim-Bir-Sen Türkmenler için basın açıklaması

Akhisar Eğitim-Bir-Sen üyeleri, Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıyı kınadılar.

Akhisar Eğitim-Bir-Sen Türkmenler için basın açıklaması

 Akhisar Eğitim-Bir-Sen üyeleri, Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıyı kınadılar. 

Akhisar Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliğinde toplanan Eğitim-Bir-Sen üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Bir-Sen Başkan vekili Coşkun Durmuş yaptığı açıklamada; “İnsanlık Bir Olursa, Zülüm Yerle Bir Olur
Bugün mazluma sahip çıkma günü. Bugün Esed’e, Putin’e, DAEŞ’e, İran’a ve zulme ortak olan bütün zalimlere, canilere ve vahşilere karşı olduğumuzu haykırma günü. 

Eğitim-Bir-Sen olarak, insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluğumuzu yerine getirmek için bugün buradayız. 
İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz.

Vahşet saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ’le mücadele için bölgeye gelen emperyalist Rusya’nın, bölgeyi kendi inancı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran’ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyorlar. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar. 

Zalim Rusya’yı, Katil Esed’i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz.
Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kim olursa olsun mazlumun yanında olduk. Bu anlayışla, Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye’de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz

Eğitim-Bir-Sen olarak, Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz. 

Uluslararası toplumu; Putin, Esed, DAEŞ, İsrail ve İran ortak yapımı zulüm sahnesini yıkmaya ve vahşet senaryosunu yırtmaya davet ediyoruz. 
Biz bütün insanlığı, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşına el birliğiyle son vermeye davet ediyoruz.  
Ben, sen, o değil biz olursak Esed gider, vahşet biter. 


Siyah, beyaz, sarı ırk diye ayrılmaz, insanlık noktasında buluşursak DAEŞ tükenir, barış ve huzur ümidi filizlenir. 
Şii, Sünni, Süryani, Nasrani, alevi diye kamplara ayrılmaz, dindarlık noktasında buluşursak; Ortadoğu’da insanlar petrolden daha değerli hale gelir. Sömürü biter, emperyalist şebeke bölgeyi terk eder. 


Zengin-Fakir, Arap-Türk, Hristiyan-Müslüman ya da başka karşıtlıklar üretmekten vazgeçersek analar evlatsız, çocuklar babasız, kadınlar yuvasız kalmaz. Terör de, vahşet de, zulüm de insanlığın hayat hikayesinden def olup gider.


Buradan, başta iktidar olmak üzere tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları, esnaf odalarını, iş adamı derneklerini, üniversiteleri, medya kuruluşlarını ve 78 milyon milletimizi, ağır bombardıman altında olan Türkmenlerin sesi olmaya, mazlumlara sahip çıkmaya, zulme ve zalime ortak tepki göstermeye davet ediyoruz. Bölgede oynanan oyunları, kurulan tuzakları, ve planlanan senaryoları boşa çıkarmak için herkesi sorumluluk almaya çağırıyoruz.
Bayırbucak’ta, Türkmen Dağı’nda, Suriye’de olanlardan “bize ne” diyemeyiz.  Orada tarihimiz var. Orada asırlardır süren kardeşliğimiz var. Orada mazlum insanlar ve öldürülmek istenen insanlık var. 


Orada yaşayan kadın ve çocuklar, canlarına kasteden eli kanlı katil Esed ve destekçisi Rusya’nın zulmüne terk edilemez. 

Biz de onların zulmüne karşı çıkarak, mazluma omuz vererek tarihin bize yüklediği sorumluluğu yerine getireceğiz. Böylece tıpkı ecdadımız gibi merhamet tarihinin adalet sayfalarında yerimizi alacağız. 
Biz merhameti, barışı, kardeşliği, demokrasiyi ve uluslararası adaleti savunan çağın medeniyet gençliği olarak, susmayacağız. Katliamlara, zulme ve zalimlere karşı sesimizi yükseltmekten hiç geri durmayacağız.

Buradan haykırıyoruz!
Ey insanlık! Ayağa kalkalım, dünyayı ve insanlığı terörden, vahşetten ve sömürüden kurtaralım.

Ey İnsanlık! Paris’te öldürülen insanlar için ağlaman, bizi umutlandırmıştı. Umudumuza katran dökme, Bayırbucak için de ayağa kalk.

Ey İnsanlık!
Seninle birlikte haykırmak istiyoruz.
Zulme son vermeyeni de zalime dur demeyeni de zalimin suç ortağı sayacağımızı haykırıyoruz. Unutulmasın ki; “suçu işleyenler kadar suça göz yumanlar da suçludur”. Hangi din, mezhep, uyruk ve inanca sahip olursa olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, her türlü zulme karşı duruşumuzu bir kez daha haykırıyoruz. 
Başta Bayırbucak olmak üzere, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nden, Karabağ’a, Arakan’dan Filistin’e kadar, bütün mazlumların yanında olduğumuzu, zulmü bitirmeye kararlı olduğumuzu haykırıyoruz. 
ÇAĞIN ERDEMLİLER HAREKETİ OLARAK BİZ;
Başta Türkiye olmak üzere tüm dünya milletlerini, devletlerini, BM’yi, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı, Avrupa Birliği’ni ve Arap Birliğini, akan kanı durdurmak üzere birlik olmaya, sergileyecekleri kararlı tutumla zulme engel olmaya davet ediyoruz. Dünya artık Suriye halkına, Bayırbucak Türkmenlerine yapılan zulme sessiz kalmamalı, seyirci olmamalıdır.

 Eğitim-Bir-Sen olarak, Bayırbucak’ta yaşanan vahşete son vermek için soruyoruz; Rusya’nın Suriye’de soydaşı mı var? Rusya’nın Bayırbucak’ta dindaşı mı var? Rusya’nın Suriye’ye sınırı mı var? Rusya’nın uçaklarının, askerlerinin Suriye’de ne işi var? Rusya’ nın DAEŞ ile mücadele etmek gibi bir derdi yok. Katil Esed’i destekleme gibi bir hedefi var. Vahşete ortak olmak, zulme paydaş olmak, sömürü masasına oturma hedefleri var. Türkiye’nın gençleri olarak, bu katliamlara, ortaklarına Esed’e ve Rusya’ya sessiz kalmayacağız.  Buradan sesleniyoruz : Zalim Rusya piyonun Esed’i , katil Esed’i de alıp bölgeden defol. Ölüm kusan uçaklarını, kan akıtan askerlerini de al, bölgeden defol. Ey Putin, cani arkadaşın , vahşet ortağın Esed’i Kremlin’de misafir edebilirsin. Ama İslam topraklarından defol. Ey Putin bölgeden kanlı ellerini çek.

Eğitim-Bir-Sen olarak, güç odaklarının uluslararası çıkarlarına, silah tüccarlarının kâr  hırslarına, zalimlerin kan emici heveslerine karşı masum çocukların, mazlum insanların, yanında olmaya, arkasında durmaya devam edeceğiz ve hep birlikte haykıracağız; 
“Yaşasın çocuklar, kahrolsun zalimler!!!”
“Yaşasın insanlık, kahrolsun katiller!!!”
“Yaşasın mazlumlar için direnenler, kahrolsun zalimlere destek verenler!!!”
“YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM!!!”


Bu duyularla Bayırbucak Türkmenlerine destek çağrımıza, Esed’e ve tüm zalimlere lanet haykırışımıza katkı veren tüm Eğitim-Bir-Sen üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

AKHİSAR EĞİTİM BİR SEN TEMSİLCİLİĞİ"
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali AKTAŞ
Ali AKTAŞ - 6 yıl Önce

eğitim bir sen yetkilileri daha yenimi akılları başlarına geldi. türkmen lafı agızlarından çıkmaz. türklüğü ayaklar altına alan türküm demekten utananlar. siz niye açıklamada bulundunuz.siz ancak sahibiniz konuş derse konuşursunuz.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber