banner234

Akhisar'da depremin ardından 2 okul daha taşınıyor

Akhisar Cumhuriyet Mahallesinde 1989 yılında Ticaret Meslek Lisesi adıyla eğitim ve öğretime başlayan yeni ismiyle Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, 22 Ocak’ta Akhisar merkezli yaşanan 5.4 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından yetkililerin incelemesi sona erdi.

Akhisar'da depremin ardından 2 okul daha taşınıyor

Uzmanlar tarafında yapılan incelemelerin ardından Cumhuriyet Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi binasının güçlendirilmesi konusunda görüş birliğine varılırken 16 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren yaklaşık 450 öğrenci Aliye İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim görmeye başlayacağı bildirildi.

Hürriyet Mahallesindeki okullar bölgesinde bulunan Akhisar Anadolu Lisesi de yine bina güçlendirilmesi raporu ile boşaltılma kararı alındı ve buradaki öğrenciler de 16 Mart’tan itibaren Cumhuriyet İlkokulu’nda eğitim görmeye başlayacak. Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ise Pehlivanoğlu İlkokulu ile aynı binayı kullanacağı bildirildi.

Yine daha önce Gazi Ortaokulu ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Ortaokulu binasının depremin ardından tedbir amaçlı kapatılması ile Ali Şefik Ortaokulu ve Misak-ı Milli Ali Şefik İlkokulları ile ikili öğretime başlamıştı.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Kahraman
Cengiz Kahraman - 1 yıl Önce

Allah çocuklarımızı korusun

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber