2 Ocak'ta Başörtülü Ders Anlatacaklar

Akhisar Eğitim-Bir-Sen Üyeleri, 2 Ocak 'ta Okullara Serbest Kıyafetle Gidecek.

2 Ocak'ta Başörtülü Ders Anlatacaklar

Akhisar Eğitim-Bir-Sen Üyeleri, 2 Ocak 'ta Okullara Serbest Kıyafetle Gidecek.

Akhisar Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İlçe Temsilcisi Rıza Bahar, yönetim kurulu ve Sendika üyelerinin katılımı ile ‘Eğitim-Bir-Sen Üyelerinin, 2 Ocak Çarşamba günü okullara serbest kıyafetle gideceği' ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Rıza Bahar; Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe konulan ve 2013-2014 eğitim-öğretim yılında uygulamaya geçilecek olan öğrencilere kılık-kıyafet serbestîsinin ardında öğretmenler için de kılık-kıyafet serbestîsi getirilmesi için daha önce TBMM önünde ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde tüm illerde yaptığımız eylemlere bir yenisini daha ekliyoruz.dedi.

Bahar, 'Yeni Yıl Yeni Başlangıç Olsun, Kamuda Kılık Kıyafet Dayatması Son Bulsun’ sloganıyla taleplerimizi dile getireceğimiz eylemde ense traşı, saç, sakal, bıyık, tırnak uzunluğu gibi anlamsızlıklar içeren; kot ve benzeri pantolonu yasaklayan, başörtüsü takanlara başı açık olmayı şart koşan, antidemokratik dayatmaları içeren 1982 model darbe ürünü yönetmeliğin biran önce değiştirilmesi konusundaki kararlılığımızı ortaya koyacağız.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliği çağdışı buluyoruz. Kalıplara sokulmuş öğretmenden özgür bireyler yetiştirmesini isteme çelişkisinden kurtulmak istiyoruz. Çalışanların giydiği kılık-kıyafeti değil; yaptığı işi, yetiştirdiği insanları konuşmak istiyoruz. Bu nedenle yeni yılın ilk mesai günü olan 2 Ocak’ta sivil itaatsizlik göstererek kravatları çıkarıyor, iş yerlerimize serbest kıyafetle gidiyoruz.dedi.

Bahar, Sendikamız Genel Merkezinin bu yönde almış olduğu karar gereği, 2 Ocak Çarşamba günü sivil itaatsizlik göstererek, kılık kıyafet dayatmasını protesto etmek amacıyla okullara serbest kıyafetler giyerek gideceğiz, bize dayatılan üniformayı giymeyeceğiz. Başörtülü bayan arkadaşlarımızda o gün okullarda başlarını açmayacaklardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber