Akhisar Belediyesi, şehrin dördüncü pazaryerini Ulucami Mahallesine yapıyor. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ilk olarak projeyi mahalle halkı, ardından esnaf odaları ve muhtarlar ile bir araya gelerek son haline getirdi. Projenin son halini almasının ardından Ulucami Mahallesi İlçe Sağlık Merkezi ile Gazi İlkokulu arasında bulunan alanda ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Besim Dutlulu projenin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Yeni proje ile iki katlı yapılacak yeni pazaryerini alt zemin katı Cumartesi günleri Pazar yeri olarak kullanılırken diğer günler ise otopark olarak kullanılacak. Üst kısmında ise iki spor sahası ve açık hava spor aletleri ile oturma gruplarının yer alacağı bildirildi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise paylaşım yaptığı sosyal medya hesabından, “Ulucami Mahallemize kazandıracağımız semt pazarı için bugün çalışmalarımız başladı ve ilk kazma vuruldu.  Tamamlandığında Cumartesi günleri semt pazarı, haftanın diğer günleri otopark olarak kullanılacak ve ikinci katında da gençlerimiz için spor sahaları ve oyun alanlarının olduğu, mahalle halkının keyifli vakit geçirebileceği modern bir alan olacak. Şimdiden Akhisar'ımıza hayırlı olsun” dedi.

Ege’nin en modern pazaryeri olacak

Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ege’nin en modern pazaryeri Akhisar Belediyesi’nden. Efendi ve Ulucami Mahallelerini kapsayacak olan Cumartesi Pazaryerimizin yapım çalışmaları bugün itibari ile başlamış bulunmaktadır.  Akhisar Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu ile uzun zamandır proje çalışmalarını yürüttüğümüz pazaryeri projemizde mutabık kaldık. Akhisar’ımıza mahalle sakinlerine pazarcı esnaflarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.